OD 1. LISTOPADA

HERA je danas objavila nove, više cijene plina za kućanstva

Ilustracija za poskupljenje plina
Josip Regovic/PIXSELL
17.09.2025.
u 11:06

Da nema Vladinih subvencija, plin bi 1. 10., prema izračunu HERA-e, poskupio 17,3 posto.

Od 1. listopada ove godine potrošači plina u javnoj usluzi plaćat će plin devet posto skuplje u odnosu na sadašnje cijene, odlučila je Hrvatska energetska regulatorna agencija (HERA). 

"Krajnja cijena plina za kućanstva koja koriste javnu uslugu opskrbe plinom od 1. listopada 2025. iznosit će prosječno 53,8 EUR/MWh. Istodobno, s uključenom subvencijom krajnja cijena plina iznosit će prosječno 50,0 EUR/MWh, što u odnosu na prosječnu cijenu plina s uključenom subvencijom do 30. rujna 2025. koja iznosi 45,9 EUR/MWh, predstavlja povećanje od 9% za sva distribucijska područja u RH. Navedeni porast krajnje cijene plina bez mjera Vlade RH, odnosno bez subvencije, od 1. listopada 2025. za sva distribucijska područja u RH iznosio bi prosječno 17,3%. Iznos godišnjeg i mjesečnog troška za plin za kućanstva koja koriste javnu uslugu, po pojedinim distribucijskim područjima i pojedinim tarifnim modelima, te ostale relevantne informacije, krajnji kupac može doznati korištenjem aplikacije iPlin. Što se tiče cijena opskrbe plinom od tržišnih opskrbljivača, upućujemo vas na aplikaciju Alat za usporedbu cijena plina koja se nalazi na internetskoj stranici HERA-e na sljedećoj poveznici, a koja krajnjim kupcima olakšava usporedbu raspoloživih ponuda za opskrbu plinom (tržišne ponude i javna usluga) po pojedinim distribucijskim područjima, uključujući cijenu plina i uvjete opskrbe plinom, a time i donošenje odluke o izboru opskrbljivača plinom, kao i pristup kontaktima opskrbljivača plinom", naveli su iz HERA-e. 

Ključne riječi

Komentara 14

KR
kruno100
11:47 17.09.2025.

Glasali ste, sada jedite

CA
Carabit
11:45 17.09.2025.

Odkud taj novac za subvencije?

DU
Deleted user
14:43 17.09.2025.

bilo je dobro dok je trajalo

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja