FOTO Prva fotografija Mikulića nakon uhićenja: Doveli ga u kuću, detaljno pretražili i njegov automobil
Uskok je u četvrtak, ne navodeći identitet, priopćio da je zbog korupcije uhitio više osoba, među kojima je i Andrija Mikulić kojega je vlada danas razriješila dužnosti glavnog državnog inspektora.
Uskok je priopćio da je uhićeno više osoba zbog sumnje na počinjenje koruptivnih kaznenih djela te da tzv. hitne dokazne radnje poput pretresa po njihovu nalogu provodi policijski ured za suzbijanje korupcije i organiziranog kriminaliteta.
Navedene radnje provode se na području Zagreba, Zagrebačke, Krapinsko-zagorske i Sisačko-moslavačke županije u odnosu na više fizičkih i pravnih osoba za koje se osnovano sumnja da su počinile koruptivna kaznena djela, priopćio je Uskok.