FOTO Bajkovite kućice iz susjedstva postale pravi hit: 'Želim tu živjeti, ovo je predivno'
Prošle godine, u BiH otvoren je Hobbiton koji se sastoji od pet kućica, a svaka od njih nosi svoje ime i ima jedinstveno uređenje.
Hobbiton se nalazi u selu Rakova Noga, nedaleko od Kreševa.
Ljubitelji "Gospodara prstenova", ali i hobita pravi doživljaj života iz tih serijala mogu iskusiti, ne biste vjerovali, ali u Bosni i Hercegovini. Naime, u blizini Mostara postoji I Mobbiton. Šarmantna hobitska kućica smještena je iznad Mostara na Gorancima, a inspirirana je svijetom Hobbita i čarobnjaka. U dvorištu se može gledati Hobbita na velikom platnu uz svjećice i projektor. “Želim tu živjeti”, “Woow... je li ovo moguće... ovo je predivno”, neki su od komentara na Tik Toku.
Sestre Marija, Milijana, Vedrana i Valentina Miličević izgradile su nevjerojatno turističko naselje koje su nazvale Hobbiton. Inspirirane kućicama iz čuvenog "Gospodara prstenova", ove sestre stvorile su pravu bajku koja privlači posjetitelje iz cijelog svijeta.
Ono što ovo naselje čini posebnim male su zemunice, replike kućica iz fantastičnog svijeta Hobita. Svaka od ovih kućica nosi sa sobom dio povijesti, tradicije i znamenitosti Kreševa, što ih čini još dražim posjetiteljima.
Svaka kućica može primiti četiri osobe. Ima mali dnevni boravak pregradom odvojen od kreveta, kuhinjicu i toalet. Grijanje je na principu loženja drva u starinskoj peći. Također, svaka kućica ima svoje privatno dvorište s roštiljem.
Tu su i šetnica kroz čarobnu šumu, kućice za kućne ljubimce, kao i koliba "Golišan" za organiziranje proslava, a u planu je i izgradnja dječjeg igrališta.