1/7
Autori: Ivan Halar, Hina
04.01.2018.
u 20:08

Po Zadrane je kobna bila treća četvrtina, nakon što su na poluvrijeme otišli s prednosti 41-38 dopustili su domaćima da za samo tri minute ostvare seriju 15-3 kojom su preokrenuli rezultat...

Košarkaši Zadra u susretu su 15. kola regionalne ABA lige izgubili na gostovanju u Beogradu od Partizana sa 87-95 (18-20, 23-18, 22-39, 24-18).

Po Zadrane je kobna bila treća četvrtina, nakon što su na poluvrijeme otišli s prednosti 41-38 dopustili su domaćima da za samo tri minute ostvare seriju 15-3 kojom su preokrenuli rezultat u svoju korist i poveli sa 53-44. Zadarsko propadanje u trećem dijelu nastavilo se sve do 28. minute kada je Partizan imao 19 koševa razlike (70-51).

Grobari
1/9

Ipak minutu i pol prije kraja Zadar se uspio primaknuti na 91-85 uz napad, ali je tada Preston Knowles bio neprecizan da bi u sljedećem napadu Partizana dosuđen sumnjivi prekršaj Domagoja Vukovića na Đorđu Gagiću nakon kojega je Vuković zbog prigovora dobio i tehničku pogrešku pa su domaći iskoristili tu situaciju za bijeg na 95-85.

Joshua Bostic je sa 27 koševa bio najefikasniji kod Zadra, dok je Nigel Williams-Goss ubacio 22 poena za Partizan.

Nakon 15 odigranih susreta i Zadar i Partizan imaju po sedam pobjeda i osam poraza.

Dodajmo kako je utakmicu obilježio i verbalni sukob između dvaju frakcija Partizanovih navijača. Borba za Partizanovu južnu tribinu se nastavlja, a u nogometnoj stanci se prenijela na košarkaške parkete. Nastavak je to sukoba koji je kulminirao neredima na derbiju sa Crvenom zvezdom, a za izazivanje kojih je osumnjičeno i šestero hrvatskih huligana.

Starija ekipa navijača Partizana bila je smještena u izvornom B sektoru i provocirala je drugu frakciju povicima: “Gdje su vam Hrvati?!" Druga strana je odgovorila: