Daniel Craig Satsuki Mitchell
1/2
19.09.2012.
u 20:40

Naš je napadač u igru ušao u 63. minuti umjesto Pizarra, a u 94. mu je udarac s bijele točke obranio Diego Alves.

Nakon jučerašnjih uzbuđenja u Ligi prvaka, danas se nastavio spektakl u najjačem klupskom natjecanju na svijetu. I bio je spektakl u pravom smislu riječi. Bayern je kod kuće pobijedio Valenciju 2:1, a Jupp Heynckes iznenađujuće je Marija Mandžukića ostavio na klupi. Ušao je naš reprezentativac u igru u 63. minuti, a u četvrtoj minuti sudačke nadoknade promašio je udarac s bijele točke!

Od Hrvata, još su u utakmici Šahtara i Norsjaellanda (2:1) igrali Darijo Srna za domaće. Kapetan rudara i vatrenih dobio je žuti karton, dok je kod gostiju cijeli susret odigrao Ivan Runje, a Mario Tičinović bio je na klupi. Baš kao i Eduardo kod Šahtara.

Utakmicu punu preokreta odigrali su Barcelona i moskovski Spartak na Nou Campu. Poveli su domaćini preko Tella, zatim su sljedeća dva gola završila u mreži Barce (autogol Danija Alvesa i pogodak Romula), da bi novi preokret režirao Lionel Messi s dva pogotka za konačnih 3:2.

U večerašnjem derbiju u Londonu, Chelsea i Juventus podijelili su bodove. Domaćini su poveli 2:0 s dva gola Oscara u razmaku od samo dvije minute. Smanjio je Vidal, a bod crno-bijelima donio je Quagliarella deset minuta prije kraja.

Rezultati: skupina E - Chelsea - Juventus 2:2, Šahtar - Nordsjaelland 2:0. Skupina F: Bayern - Valencia 2:1, Lille - BATE Borisov 1:3. Skupina G: Barcelona - Spartak Moskva 3:2, Celtic - Benfica 0:0. Skupina H: Braga - Cluj 0:2, Manchester United - Galatasaray 1:0.

Tijek utakmica:

90'4 MANDŽUKIĆ PROMAŠIO 11-ERAC! Naš je napadač pucao u vratarom donji desni ugao, no Diego Alves mu brani, pa je ostalo Bayern - Valencia 2:1.

90'+1 GOL U MÜNCHENU! Valencia je smanjila protiv Bayerna na 2:1 pogotkom Valdeza.

80' GOL I U LONDONU! Juventus je preko Quagliarelle došao do 2:2 protiv Chelseaja.

80' GOL U BARCELONI! Messi spasitelj! Argentinac zabija svoj drugi, a Barcelonin treći gol za potpuni preokret protiv Spartaka. Sad je 3:2 za blaugranu.

76' GOL I U MÜNCHENU! Toni Kroos postiže pogodak za 2:0 Bayerna protiv Valencije.

76' GOL U DONJECKU! Šahtar je povećao vodstvo na 2:0 protiv Nordsjaellanda, gol je opet postigao Mitarjan.

72' GOL U BARCELONI! A tko će drugi nego Lionel Messi! Argentinac je probio bunker Moskovljana i izjednačio rezultat na 2:2.

63' Mario Mandžukić ušao je u igru za Bayern umjesto Pizarra.

60' GOL U LILLEU! Domaći su smanjili protiv BATE-a na 3:1, gol je postigao Chedjou. Ima li nade za Lille?

59' GOL U BARCELONI! Dugo smo čekali na pogodak u drugom dijelu, a onda je pao na Nou Campu. Spartak vodi protiv Barcelone 2:1, strijelac je Romulo!

46' Počela su druga poluvremena! Mandžukića još uvijek nema u igri kod Bayerna.

45' Završila su prva poluvremena utakmica.

44' GOL I U DONJECKU! Dugo je Šahtar lomio otpor debitanta Nordsjaellanda, na kraju je mrežu za vodstvo 1:0 zatresao Mitarjan.

43' GOL U LILLEU! Domaćini su se potpuno raspali. BATE vodi 3:0 protiv Lillea, a pogodak je postigao Olehnovič

38' GOL U MÜNCHENU! Bayern je uspio probiti čvrstu obranu Valencije. Bavarce je u vodstvo 1:0 doveo Schweinsteiger.

38' GOL U LONDONU! Nije Juventusu trebalo dugo da odgovori. Preko Vidala su crno-bijeli smanjili na 2:1 protiv Chelseaja

34' GOL U BRAGI! Cluj se ne šali, Rumunji su poveli 2:0 novim pogotkom Rafaela Bastosa.

33' NOVI GOL U LONDONU! Oscar po drugi put trese mrežu Juventusa za vodstvo Chelseaja 2:0.

31' GOL U LONDONU! Chelsea je poveo protiv Juventusa 1:0 golom Oscara.

29' GOL U BARCELONI! Gosti iz Moskve su izjednačili na 1:1 zahvaljući autogolu Danija Alvesa.

20' GOL U LILLEU! Što se to događa s domaćim nogometašima? BATE je poveo 2:0 pogotkom Rodionova.

19' GOL U BRAGI! Malo iznenađenje i u Portugalu. Cluj je poveo protiv Sportinga iz Brage 1:0 pogotkom Rafaela Bastosa.

14' GOL U BARCELONI! Bunker gostiju nije dugo izdržao. Probio ga je Tello za vodstvo Barcelone nad moskovskim Spartakom 1:0.

7' GOL I U MANCHESTERU! Carrick je načeo mrežu Galatasaraya za vodstvo Uniteda 1:0.

6' GOL U LILLEU! BATE Borisov iznenađujuće je poveo u gostima kod Lillea! Pogodak je postigao Volodko.

1' Počele su utakmice prvoga kola skupina E, F, G i H u Ligi prvaka.