Verstappen pobijedio u Brazilu, Hamilton kažnjen

17. studenoga 2019. u 20:53 2 komentara 736 prikaza
Max Verstappen
Pogledajte galeriju 1/3

Nizozemac Max Verstappen u Red Bullu pobijedio je na F1 Velikoj nagradi Brazila, pretposljednjoj utrci sezonu Formule 1, održane na stazi Interlagos.

Michael schumacher Corinna Schumacher Bivši prvak Schumacherova supruga otkrila: 'To je bila Michaelova želja!

Drugo mjesto osvojio je Francuz Pierre Gasly (Toro Rosso), koji se po prvi puta u karijeri popeo na pobjedničko postolje, a treći je bio svjetski prvak Britanac Lewis Hamilton (Mercedes) koji je kasnije kažnjen.

1 / 3

Hamilton se u zadnjem krugu sudario Red Bullom Alexa Albonom, pa je propala šansa za prvi tajlandski podijem u povijesti.

Zbog tog sudara Britanac je kažnjen s dodanih pet sekund, pa je svjetski prvak s trećeg pao na sedmo mjesto.

Treće mjesto je tako osvojio Španjolac Carlos Sainz ml. (McLaren), kome je to prvi puta da je na pobjedničkome postolju.

Finac Valtteri Bottas (Mercedes), drugi u ukupnom poretku, utrku nije završio zbog kvara, a puno gore su prošli vozači Ferrarija Monežanin Charles Leclerc i Nijemac Sebastian Vettel, koji su se četiri kruga prije kraja međusobno sudarili i ostali bez plasmana.

Njihov sudar u potpunosti je iskoristio Verstappen, koji je sada treći s 260 bodova, Leclerc je ostao na 249, a Vettel na 230 bodova.

Zadnja utrka sezone je za 14 dana u Abu Dabiju.