Šubićevac

Varaždin u završnici do pobjede protiv Šibenika

22.08.2020.
u 22:59

Pogodak odluke zabio je Leon Benko u 89. minuti susreta sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora.

U prvom prvoligaškom susretu na stadionu Šubićevac nakon više od 3.000 dana, Šibenik je izgubio od Varaždina sa 0-1.

Posljednju utakmicu u Prvoj HNL Šibenik je na svom stadionu igrao u svibnju 2012. protiv Osijeka, a završilo je 1-1. Nakon toga navijači šibenskog kluba morali su čekati čak osam godina kako bi se Prva HNL vratila na Šubićevac.

Na njihovu žalost, prvoligaška premijera završila je porazom od Varaždina. Pogodak odluke zabio je Leon Benko u 89. minuti susreta sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora.

Domaćin je utakmicu završio s igračem manje nakon što je u 84. minuti isključen Španja zbog drugog žutog kartona.

Za Varaždin je to bila prva pobjeda sezone nakon domaćeg poraza od Gorice (1-5), dok je Šibenik upisao i drugi poraz nakon što je na Rujevici izgubio 1-2 od Rijeke.