Varaždin slavio s igračem manje, Istra promašila penal i pogodila gredu

Pula: Istra i Varazdin sastali se u 22. kolu HT Prve lige
Sasa Miljevic/PIXSELL
20.02.2021.
u 17:03

Varaždinci su pobijedili u derbiju začelja u Puli, a Istrani su kažnjeni za sve propuštene prilike. Domaćin je u prvom dijelu promašio penal, pogodio vratnicu i nije iskoristio puno prilika, a u drugom dijelu je imao i igrača više, a nakraju su ostali i bez boda.

U dvoboju 22. kola Prve HNL u Puli su nogometaši Varaždina svladali Istru 1961 s 1-0 (0-0).

Puljani su dominirali u prvom dijelu, ali nisu uspjeli zabiti gol. Već u sedmoj minuti Blagojević s 20-tak metara pogađa vratnicu, a u 32. minuti nakon provjere VAR-om kontakta između Gržana i vratara Horkaša dosuđen je kazneni udarac za Istru. Vratar Varaždinaca Horkaš iskupljuje se i brani udarac s bijele točke Crnogorca Stefana Lončara

U 57. minuti crveni karton je dobio stoper gostiju Marko Stolnik, a nakon toga uslijedila je opsada gola gostiju, da bi Varaždinci s igračem manje u 87. minuti došao do gola. Slobodni udarac s desne strane izveo je Postonjski, a najspretniji je u šesnaestercu bio Matej Senić za pobjedu Varaždina.

Varaždin je s pobjedom i 22 boda preskočio Slaven na sedmoj poziciji, dok je Istra zadnja s 14 bodova.