Naslovnica Sport EURO 2020

Česi srušili bezidejne Škote: Schick zabio fenomenalan gol s centra

Strijelac vodećeg pogotka za Češku bio je Schick u 42. minuti, a onda je opet tresao mrežu u 53. minuti rijetko viđenim golom s centra
14. lipnja 2021. u 16:48 15 komentara 6667 prikaza
UEFA Europsko prvenstvo 2020, skupina D, 1. kolo, Škotska - Češka
Pogledajte galeriju 1/13

U susretu prvog kola D skupine Europskog nogometnog prvenstva reprezentacija Češke je u Glasgowu na stadionu Hampden Park pobijedila Škotsku sa 2:0 i na okršaj s "Vatrenima" 18. lipnja dolazi s tri boda na kontu.

Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Patrik Schick (42, 52) koji je drugi pogodak postigao sa centra.

U prvom susretu iz ove skupine Engleska je u nedjelju na Wembleyju pobijedila Hrvatsku sa 1.0 golom Raheem Sterling u 57. minuti.

Christian Eriksen Josip Vincelj Naš priznati kardiolog objasnio što se dogodilo s Dancem Eriksenom: Da je infarkt, osjetio bi bol...

Češka je povela u 42. minuti, Coufal je ubacio s desne strane, a napadač Bayer Leverkusena je glavom zabio za 1-0.

U 52. minuti vidjeli smo potez dosadašnjeg dijela turnira i jedan od ljepših golova u povijesti europskih prvenstava. Česi su presjekli loptu, jurnuli u kontru, a Schick je pucao sa sredine igrališta prebacivši neopreznog Marshalla.

Škotska je tijekom utakmice imala niz prilika, a najbliže golu domaćin je bio u 49. minuti kada je Hendry pogodio vratnicu.

Manchester City v Chelsea - UEFA Champions League - Final - Estadio do Dragao Novi detalji Legendarni Schmeichel otkrio čime je Uefa zaprijetila Danskoj nakon Eriksenova rušenja u nesvijest

Nakon prvog kola u skupini D vode Češka i Engleska sa po tri boda, dok su Hrvatska i Škotska na nuli.

Hrvatska će u drugom kolu igrati upravo protiv Češke, a susret je na rasporedu 18. lipnja u Glasgowu. Istog dana na Wembleyju će snage odmjeriti Engleska i Škotska.

Zadnje kolo na rasporedu je 22. lipnja, "Vatreni" će u Glasgowu igrati protiv Škotske, dok se u Londonu sastaju Češka i Engleska.

otac i brat na putu
Novi detalji potrage za Hrvaticom u Frankfurtu: 'Navodno je policiju zvao prolaznik, obitelj je zbunjena'
Argeta Junior
ZABAVNO I UKUSNO
Ovo su tri ukusna ljetna međuobroka koji će oduševiti vaše mališane
  • Sastav Češke
    Češka: Vaclik - Coufal, Celustka, Kalas, Boril - Soucek, Kral - Masopust, Darida (c), Jankt - Schick
  • Sastav Škotske
    Škotska: Marshall - Hanley, Cooper, Hendry - O'Donnell, Armstrong, McGinn, McTominay, Robertson (c) - Dykes, Christie
  • ŠKOTSKA - ČEŠKA
    Nakon što je Engleska jučer pobijedila Hrvatsku sa 1:0 danas je na rasporedu i drugi susret iz skupine D EP-a, u Glasgowu će snage od 15 sati odmjeriti Škotska i Češka.
Euro 2020, 15.00, Glasgow
Škotska
0
2
Češka Schick 42', 53'
  • 90' + 4'

Kraj je susreta u Galsgowu. Česi su pred susret s Hrvatskom srušili Škote 2:0 golovima Schicka.

• 90'

Igrat će se još četiri minute.

• 87'

Dvostruki strijelac Patrik Schick izlazi, a Jaroslav Silhavy je odlučio da će ući Michael Krmencik. Zamijenili su se i Petr Sevcik koji je ušao, a izašao je Vladimir Darida.

• 82'

Bila je Škotska sada blizu primanja još jednog gola, ali je Marshall ovoga puta spasio situaciju.

• 73'

Tomas Kalas  je ostao ležati nakon starta i medicinski tim je pozvan na teren. On je u jednom zračnom duelu dobio jak udarac ravno u nos podlakticom škotskog igrača.

Nešto ranije igru je napustio Lukas Masopust, a ušao je Matej Vydra. Među Česima je još izašao i Jakub Jankto, a zamijenio ga je Adam Hlozek.  Današnja utakmica završava za Alex Kral, a zamijeniti će ga Tomas Holes.

I Škoti su povukli poteze. Igru je napustio Stuart Armstrong, a zamijenit će ga Ryan Fraser. Travnjak napušta i Jack Hendry, a ulazi Callum McGregor.

• 62'

Lijepo je pokušao Armstrong, ali mu je pokušaj blokiran.

• 53'

GOL GOL GOOOL! Ovo će se još puuuno puta gledati. Ovako nešto se ne događa često. David Marshall je zalutao daleko od gola u trenutku kad je njegova momčad izgubila loptu i Patrik Schick odlučio je sa samog centra uputiti loptu u gol. Trčao je Marshall, htio je ispraviti svoju pogrešku, ali njegov izlazak u stilu Manuela Neuera bio je preriskantan i koštao je Škote još jednog gola.

• 47'

Nova prilika za Schicka! Riješio je to ipak David Marshall, a onda su Česi opet pokušali, no jedinica Škotske je opet na pravom mjestu.

• 46'

Počelo je drugo pooluvrijeme.

• 45'

Kraj prvog poluvremena! Češka vodi protiv Škotske na Hampden Parku 1:0 nakon pogotka Schicka u 42. minuti. Budući suparnici Hrvatske nisu ponudili atraktivnu igru u prvom dijelu, igrali su čvrsto uz svega nekoliko prilika.

• 42'

GOOOL Češka vodi u Glasgowu! Schick je nakon ubacivanja s desne strane pogodio glavom!

• 32'

Robertson je bio u odličnoj prilici! Lopta je stigla do njega na lijevu stranu, snažno je pucao sa 14 metara, no Vaclik sjajnom intervencijom odbija loptu koja je išla pod gredu

• 17'

Škoti su odmah uzvratili! Robertson je prošao po lijevoj strani i odlično ubacio za Dykesa koji puca pokraj gola.

• 15'

Prilika za goste! Jankto je prošao lijevom stranom, u sredini pronašao Schicka koji puca, ali Marshall sjajno brani.

• 13'

Prvog uzbuđenje pred domaćim golom... Kalas je pobjegao domaćoj obrani, ali nije uspio stići ubačaj pa je lopta otišla u gol aut.

• 6'

Gužva je pred golom Češke, lopta je došla do McGinna koji je pucao u blok.

• 1'

Počela je utakmica na Hampden Parku!

• Češka uvijek na Euru

Češka nikada nije propustila Europsko prvenstvo. U sklopu Čehoslovačke sudjelovali su na tri Eura, a na svakom su uzeli odličje, najsjajnije u Jugoslaviji 1976. te dvije bronce. Od osamostaljenja 1993. igrali su na svakom Euru (od 1996. u Engleskoj do 2016. u Francuskoj), a najbolji im je rezultat na tom debitantskom kao samostalnoj državi u Engleskoj. Izgubili su tada u finalu od Njemačke, a 2004. u Portugalu su u polufinalu ispali nakon produžetaka protiv Grčke.

• Slavlja Škota

Škoti su prošle godine slavili protiv Čeha u obje utakmice Lige nacija.

• Clarke optimist

- Kada se kvalificirate na veliki turnir nakon 23 godine, pritisak je ipak nešto manji - kazao je škotski izbornik Steve Clarke i dodao:

- Radujemo se nastupu na EP-u. Želimo dati sve od sebe u svakoj utakmici. I pokušat ćemo napraviti korak do nokauta faze.

Premda Clarke u sastavu nema igrače koji su sudjelovali na velikim turnirima, smatra kako je njegova momčad dovoljno iskusna.

- Andy Robertson je osvojio Ligu prvaka, Billy Gilmour je čaln europskog prvaka Chelsea, Scott McTominay je igrao u europskom finalu - poručio je.

• Povratak Škota

Škotima će to biti prvi nastup na nekom velikom natjecanju nakon 23 godine. Posljednji put su veliki turnir igrali 1998. godine u Francuskoj kada su nastupili na svjetskom prvenstvu, dok nastup na Euru čekaju od 1996. Škotska nikada nije prošla skupinu ni na Europskom prvenstvu ni na Svjetskom prvenstvu.