Hrvatska Mađarska
1/9
29.11.2018.
u 19:58

Hrvatsku su do pobjede predvodili Miro Bilan s 22 poena, te Domagoj Bošnjak koji je ubacio 17.

Hrvatska je zadržala nadu za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Kinu sljedeće godine. U devetom kolu kvalifikacija u Osijeku smo pobijedili Mađarsku 74:69.

Odlično smo otvorili i u osmoj minuti imali plus 14 (19:5), no uslijedila je serija gostiju 10:0 kojom su se vratili u igru. U drugoj četvrtini nismo imali obranu za tricu Mađara pa su u 14. minuti oni stigli do prvog vodstva (28:27).

No, srećom imali smo danas Miru Bilana koji nas vraća ponovno u vodstvo koje više nismo ispuštali.

1/8

Krajem treće četvrtine ponovno smo imali plus 13, ali Mađari se još jednom vraćaju u igru serijom 10:2. U neizvjesnoj završnici gosti su došli i na minus tri, no ipak smo stigli do vrijedne pobjede. Hrvatsku su do pobjede predvodili Miro Bilan s 22 poena, te Domagoj Bošnjak koji je ubacio 17.

Nakon Mađarske nas čeka gostovanje u Litvi, pa onda u veljači zadnje dvije utakmice kvalifikacija protiv Poljske i Mađarske.

Litva je prva s omjerom 8-0, Italija druga sa 6-2, Poljska je na 4-4, Mađarska i Hrvatska na 4-5, a Nizozemska na 3-5.

Tijek utakmice: Hrvatska - Mađarska 74:69 (22:15, 22:23,18:12,12:19)

>> 40' - Bošnjak je 15 sekundi imao priliku da s dva bacanja riješi pitanje pobjednika na plus tri, no promašio je oba. Srećom stigao je do lopte i izborio novi prekršaj nakon čega je pogodio dva bacanja za konačnih 74:69.

>> 34' - Otvorili su Mađari posljednju četvrtinu serijom 10:2.