Naslovnica Sport Košarka

Toronto nanio prvi poraz Clevelandu u završnici

Raptors su imali prednost od čak 18 koševa u drugoj četvrini, na poluvremenu od 13, a zadnju su četvrtinu otvorili s pet uzastopnih pogodaka za prednost od 15 koševa.
22. svibnja 2016. u 10:15 2 komentara 206 prikaza
Toronto - Cleveland
Pogledajte galeriju 1/6

Toronto Raptors su sinoć u trećoj utakmici finala Istočne konferencije NBA nanijeli prvi poraz Cleveland Cavaliersima u završnici nakon što su slavili sa 99:84.

Do pobjede su ih odveli DeMar DeRozan koji je zabio 32 koša i Bismack Biyombo koji je upisao rekordnih 26 skokova. Toronto je ovom pobjedom smanjio prednost Clevelanda, kojem je ovo prvi poraz u završnici, na 2:1 u seriji na četiri pobjede.

Golden State - Oklahoma City NBA doigravanje Golden State snažno uzvratio, Curry vodio Warriorse do pobjede Cleveland Cavaliers - Toronto NBA LIGA Cleveland siguran protiv Toronta, James prestigao O'Neala Dragan Bender NBA DRAFT Tko uzme Dragana Bendera, mora platiti 1,3 milijuna USD

Raptors su imali prednost od čak 18 koševa u drugoj četvrini, na poluvremenu od 13, a zadnju su četvrtinu otvorili s pet uzastopnih pogodaka za prednost od 15 koševa. Cavaliers su smanjili prednost Raptorsa na osam prije nego je Biyombo pogodio šest koševa za redom  i tako povećao na 14 koševa nešto više od tri i pol minute do kraja. Biyombo je utakmicu završio sa sedam pogodaka.

Kyle Lowry je ubacio 20 koševa za Raptorse, Cory Joseph14, a DeMarre Carroll i Patrick Patterson po 10 svaki.

Kod Cavaliersa je najučinkovitiji bio LeBron James koji je zabio 24 koša,  J.R. Smith je dodao 22, a Kyrie Irving 13.