Slaven Belupo zabio tri gola za laganu pobjedu nad Šibenikom

Susret Šibenika i Slaven Belupa u 13. kolu HT Prve lige
1/10
27.11.2020.
u 20:10

Slaven Belupo je ovom pobjedom, desetom za trenera Tomislava Stipića na klupi koprivničke momčadi, došao do 14 bodova i preskočio je Šibenik zasjevši na šesto mjesto prvenstvene ljestvice, dok su Šibenčani s bodom manje i utakmicom više na sedmoj poziciji.

Nogometaši koprivničkog Slavena Belupa s uvjerljivih su 3-0 (2-0) slavili na gostovanju kod Šibenika u prvoj utakmici 13. kola Prve HNL odigranoj u petak na Šubićevcu.

Već u 1. minuti gosti su šokirali domaću momčad, a strijelac vodećeg pogotka bio je Karlo Lulić. Do kraja prvog poluvremena mrežu Nediljka Labrovića zatresao je u 33. minuti i kamerunski napadač Franck Etoundi. Za potvrdu treće ovosezonske prvenstvene pobjede Koprivničana i konačnih 3-0 strijelac je bio njemački napadač Torless Knoll.

Slaven Belupo je ovom pobjedom, desetom za trenera Tomislava Stipića na klupi koprivničke momčadi, došao do 14 bodova i preskočio je Šibenik zasjevši na šesto mjesto prvenstvene ljestvice, dok su Šibenčani s bodom manje i utakmicom više na sedmoj poziciji. Vodeći Dinamo ima 26 bodova iz 11 nastupa, a isti broj bodova, ali iz 12 utakmica, ima drugoplasirani Osijek. Treća je Gorica sa 22 boda iz deset utakmica, a Hajduk je četvrti sa 17 bodova osvojenih u 11 nastupa.

Od osmog do desetog mjesta su tri momčadi sa po osam bodova, Lokomotiva, Varaždin i Istra 1961, ali Puljani imaju jednu utakmicu manje.

Utakmicu na Šubićevcu sudio je Damir Batinić iz Osijeka.

Strijelci: 0-1 Karlo Lulić (1), 0-2 Franck Etoundi (33), 0-3 Torless Knoll (81)

U subotu će Istra 1961 gostovati kod Varaždina (15 sati), a Gorica je domaćin Lokomotivi (17.05), dok će u nedjelju Rijeka ugostiti Osijek (17.05 sati). Najveći hrvatski derbi između Dinama i Hajduka, koji je trebao biti odigran u nedjelju na Maksimiru, odgođen je na zahtjev Zagrepčana.