Šibenik slavio protiv Istre i preskočio Hajduk na tablici

1/8
10.02.2021.
u 17:58

Bila je to utakmica u kojoj je Istra dominirala i nizala prilike, dva puta pogodila okvir gola, no bodovi su ostali na Šubićevcu.

U odgođenom susretu 15. kola Prve HNL Šibenik je na stadionu Šubićevac pobijedio Istru 1961 sa 1-0.

Pogodak odluke zabio je Deni Jurić u 52. minuti iz prve prilike Šibenika na utakmici. Australski napadač je s centra pobjegao obrani gostiju, izdržao remplanje s Galileom, te lijepim potkopavanjem lopte zabio osmi gol sezone.

Gosti su mogli izjednačiti u 63. minuti, no Blagojević je sa 20-tak metara pogodio gredu. Okvir gola pogodio je i Špoljarić u 78. minuti. Sjajno je primio Guzinino proigravanje, prevario svog čuvara, no vratnica je spasila Šibenik.

Šibenik je ovom pobjedom barem privremeno preskočio Hajduk i sada je peti sa 24 boda, dok je Istra 1961 na začelju sa 13 bodova.