Rangers prošao, asistencija Barišića, pogodak Čopa

Borna Barišić
Press Association/Pixsell
03.12.2020.
u 23:21

Bio je to i okršaju dvojice hrvatskih nogometaša, Borna Barišić je upisao asistenciju za domaći sastav, dok je Duje Čop zabio za goste.

Nakon susreta petog kola Europske lige ukupno 18 klubova je osiguralo plasman u 16-inu finala, a među njima je i hrvatski prvak Dinamo.

Četiri kluba su to uspjela i prije petog kola (Roma, Arsenal, Leicester City, Hoffenheim), a večeras su im se pridružili Dinamo, Milan, Villarreal, Braga, Lille, Tottenham, Royal Antwerp, Crvena zvezda, Slavia Prag, Bayer Leverkusen, Rangers, Benfica, Granada i PSV.

U jednom od najzanimljivijih susreta večeri Rangers je u ogledu skupine D pobijedio Standard sa 3-2 premda su gosti vodili 1-0 i 2-1. Standardu je igrala samo pobjeda, ali nije uspio slaviti u Glasgowu.

Belgijanci su poveli u 6. minuti golom Lestiennea, a u 39. je izjednačio Goldson nakon Barišićeva ubačaja iz kornera. No samo dvije minute kasnije Duje Čop je doveo Standard u novu prednost. Hrvatski napadač se prilkom postizanja pogotka ozlijedio zabivši se u vratnicu zbog čega je u poluvremenu zamijenjen. U posljednjim trenucima prvog dijela izjednačio je Tavernier iz kaznenog udarca.

Pobjedu Rangersu donio je Arfield golom u 63. minuti. Barišić je igrao do 88. minute, dok je Nikola Katić i dalje na listi ozlijeđenih.

U drugom susretu Benfica je rutinski odradila posao protiv Lech Poznanja pobijedivši sa 4-0 golovima Vertonghena (36), Nuneza (57), Pizzija (58) i Weigla (89). Karlo Muhar je igrao cijeli susret za goste, dok Marko Malenica nije nastupio.

Benfica i Rangers imaju po 11 bodova, a Lech i Standard po tri boda.

U skupina C dalje idu Bayer Leverkusen i praška Slavija, a u zadnjem kolu će u međusobnom susretu odrediti pobjednika skupine.

"Apotekari" su na gostovanju pobijedili Nicu sa 3-2. Za Bayer su zabili Diaby (22), Dragović (32) i Baumgartlinger (51), a za Nicu Kamara (26) i Ndoye (47). Tin Jedvaj nije nastupio za goste zbog bolesti.

U drugom susretu Slavia je pobijedila Hapoel B'er Shevu sa 3-0. Dva gol je zabio Sima (31, 85), a jednog Stanciu (36). Petar Musa nije igrao za goste.

Na ljestvici vode Bayer i Slavija sa po 12 bodova, dok Nica i Hapoel imaju po tri boda.

Iz skupine E natjecanje nastavljaju Granada i PSV.

Nizozemci su u Španjolskoj pobijedili Granadu sa 1-0, dok je u drugom susretu Omonia iznenadila PAOK pobijedivši sa 2-1 i tako izbacila Grke iz igre za prolaz. Antonio Čolak nije igrao za grčki sastav.

Granada ima 10, PSV devet, PAOK pet, a Omonia bod.

U ranijem terminu Milan je u susretu H skupine na San Siru pobijedio Celtic sa 4-2, premda su gosti vodili 2-0 nakon svega 14 minuta utakmice.

Celtic je šokirao domaćine i već nakon 14 minuta vodio je 2-0 golovima Rogića (7) i Edouarda (14). Međutim, Milan se uspio brzo vratiti izjednačivši na 2-2, a strijelci su bili Calhanoglu u 24. minuti iz slobodnog udarca, a samo dvije minute kasnije Samu Castillejo je izjednačioa na 2-2.

U 50. minuti Hauge je nakon sjajnog prodora zabio za 3-2, a trijumf "Rossonera" potvrdio je Brahim Diaz u 82. minuti. Ante Rebić je za Milan igrao do 83. minute.

Preokret smo vidjeli i u drugom susretu u kojem je Lille pobijedio Spartu sa 2-1 premda su gosti poveli u 71. minuti preko Krejčija. No, Lille je golovima Yilmaza u 81. i 84. minuti stigao do pobjede koja mu je osigurala prolaz.

Domagoj Bradarić je za Lille igrao do 85. minute.

Na ljestvici vodi Lille sa 11 bodova, Milan ima 10, Sparta šest, a Celtic bod.

Prolaz dalje osigurao je i Royal Antwerp, koji vodi hrvatski stručnjak Ivan Leko.

Belgijanci su u susretu 5. kola skupine J pobijedili Ludogorec sa 3-1. Za Lekinu momčad zabili su Hongla (19), De Laet (72) i Benson (87), a za goste Despodov (53).

U drugom susretu iz skupine LASK i Tottenham su odigrali sjajnu utakmicu sa šest golova, a na koncu je završilo 3-3 što je Spursim bilo dovoljno za "europsko proljeće".

LASK je poveo 1-0, gosti su potom imali 2-1 i 3-2, no domaćin je uspio izjednačiti.

Strijelci za LASK bili su Michorl (42), Eggestein (84) i Karamoko (90+3), a za goste Bale (45+2-11m), Son Heung-Min (56) i Alli (86-11m).

Na ljestvci vodi Royal Antwerp sa 12 bodova, Tottenham ima 10, LASK sedam bodova. Ludogorec je na nuli.

U skupini L Hoffenheim je i prije ovog kola osigurao prolaz, a večeras mu se pridružila Crvena zvezda koja je odigrala 0-0 protiv njemačkog sastava. Andrej Kramarić je igrao u drugom poluvremenu.

U drugom susretu Slovan Liberec je na gostovanju pobijedio Gent sa 2-1.

Hoffenheim ima 13 bodova, Crvena zvezda 10, Slovan šest, a Gent je bez bodova.

U skupina G Braga je gostujućom pobjedom protiv AEK-a 4-2 osigurala plasman u 16-inu finala pridruživši se Leicester Cityju.

Golove za portugalski sastav zabili su Vítor Tormena (7), Ricardo Esgaio (9), Ricardo Horta (45) i Galeno (82), a za AEK zabili su Nelson Oliveira (31) i Vasilantonopoulos (89).

Marko Livaja je igrao cijeli susret za AEK.

U drugom susretu Zorja je pobijedila Leicester City sa 1-0 golom Sajadmaneša u 84. minuti. Lovro Cvek nije nastupio za domaći sastav.

Na ljestvici vode Leicester City i Braga sa po 10 bodova, Zorja ima šest, a AEK tri boda.

SKUPINA A:
CFR Cluj - CSKA    0-0
Roma - Young Boys  3-1 (Mayoral 44, calafiori 59, Džeko 81 / Nsame 34)

TABLICA
1. Roma               5  4 1 0  12-2  13
2. Young Boys         5  2 1 2   7-6   7
3. CFR Cluj           5  1 2 2   3-8   5
4. CSKA Sofija        5  0 2 3   0-6   2

SKUPINA B:
Arsenal - Rapid Beč  4-1 (Lacazette 10, Pablo Mari 18, Nketiah 44, Rowe 66 / Kitagawa 47)
Molde - Dundalk      3-1 (Eikrem 30, Omoijuanfo 41, Elingsen 67 / Flores 90+4)

TABLICA
1. Arsenal            5  5 0 0  16-3  15
2. Molde              5  3 0 2   7-9   9
3. Rapid Beč          5  2 0 3   9-11  6
4. Dundalk            5  0 0 5   6-15  0

SKUPINA C:
Nica - Bayer         2-3 (Kamara 26, Ndoye 47 / Diaby 22, Dragović 32, Baumgarrtlinger 51)
Slavia - Hapoel BS   3-0 (Sima 31, 85, Stanciu 36)

TABLICA
1. Bayer              5  4 0 1  17-9  12
2. Slavia             5  4 0 1  11-6  12
3. Nica               5  1 0 4   8-15  3
4. Hapoel BS          5  1 0 4   6-13  3

SKUPINA D:
Benfica - Lech      4-0 (Vertonghen 36, Nunez 57, Pizzi 58, Weigl 89)
Rangers - Standard  3-2 (Goldson 39, Tavernier 45-11m, Arfield 63 / Lestienne 6, ČOP 41)

Granada - PSV Eindhoven 0-1 (Malen 38)
Omonia - PAOK           2-1 (Kakoulis 9. Gomez 84-11m / Tziolis 39)

TABLICA
1. Granada            5  3 1 1   6-3  10
2. PSV Eindhoven      5  3 0 2   8-9   9
3. PAOK               5  1 2 2   8-7   5
4. Omonia             5  1 1 3   5-8   4

SKUPINA F:

AZ Alkmaar - Napoli    1-1 (Indi 54 / Mertens 6)
Real Sociedad - RIJEKA 2-2 (Bautista 69, Monreal 79 / Velkovski 38, Lončar 73)

TABLICA:
1. Napoli             5  3 1 1   6-3  10
2. AZ Alkmaar         5  2 2 1   6-3   8
3. Real Sociedad      5  2 2 1   4-3   8
4. Rijeka             5  0 1 4   4-11  1

SKUPINA G
AEK - Braga            2-4 (Nelson Oliveira 31, Vasilantonopoulos 89 / Tormena 8, Esgaio 10, Horta 45, Galeno 83)
Zorja - Leicester City 1-0 (Sayyadmaneshshiadeh 84)

TABLICA:
1. Leicester City     5  3 1 1  12-5  10
2. Braga              5  3 1 1  12-10 10
3. Zorja              5  2 0 3   6-9   6
4. AEK                5  1 0 4   7-13  3

SKUPINA H
Milan - Celtic 4-2 (Calhanoglu 24, Castillejo 26, Hauge 50, Brahim Diaz 82 / Rogić 7, Edouard 14)
Lille - Sparta 2-1 (Burak Yilmaz 80, 84 / Krejči 71)

TABLICA
1. Lille              5  3 2 0  12-5  11
2. Milan              5  3 1 1  11-7  10
3. Sparta             5  2 0 3  10-11  6
4. Celtic             5  0 1 4   7-17  1

SKUPINA I
Qarabag - Maccabi TA   1-1 (Romero 37 / Cohem 22-11m)
Sivasspor - Villarreal 0-1 (Chukwueze 75)

TABLICA
1. Villarreal         5  4 1 0  14-5  13
2. Maccabi TA         5  2 2 1   5-7   8
3. Sivasspor          5  2 0 3   9-10  6
4. Qarabag            5  0 1 4   4-10  1

SKUPINA J:
LASK - Tottenham      3-3 (Michorl 42, Eggenstein 84, Karamoko 90+3 / Bale 45+2-11m, Son 56, Alli 87-11m)
Antwerpen - Ludogorec 3-1 (Hongla 19, De Laet 72, Benson 87 / Despodov 53)