Naslovnica Sport Strani nogomet

Očajna Barcelona izgubila od Atletico Madrida, zabio joj Luis Suarez

Barca je ovim porazom nastavila seriju očajnih rezultata, u zadnjih šest susret upisala je samo jednu pobjedu, tri poraza i dva remija.
02. listopada 2021. u 23:05 1 komentara 1106 prikaza
LaLiga - Atletico Madrid v FC Barcelona

Atletico Madrid u osmom kolu španjolskog prvenstva bez većih poteškoća je svladao blijedu Barcelonu s 2:0.

Luis Suarez prvo je u 23. minuti asistirao Lemeru za 1:0, a onda je bivši napadač Barcelone u 44. postavio konačni rezultat.

Suarez previše ne suosjeća s Barcelonom koja prolazi kroz veliku krizu. Proslavio je gol, a nakon što je izašao umjesto Griezmanna, još jednog nekadašnjeg igrača Barcelone, kamera ga je na klupi snimila kako se smije i šali.

Suarez je tako zabio svakom od 31 kluba protiv kojeg je igrao u španjolskom prvenstvu. Posljednja na listi njegovih žrtava našla se Barcelona čiji je dres nosio 283 puta. S druge strane Lemar je prvi puta otkako je 2018. stigao u Atletico u jednoj utakmici upisao pogodak i asistenciju.

Pobjeda Intera, asistencija Perišića

Talijanski nogometni prvak Inter pobijedio je u susretu 7. kola Serie A na gostovanju Sassuolo sa 2-1 preokrenuvši rezultat u drugom poluvremenu.

Nerazzurri su pokazali dva oprečna lica u susretu protiv Sassuola. U prvom poluvremenu domaćin je posve zasluženo vodio, no talijanski prvak je u nastavku zaigrao daleko bolje. Ključnim su se pokazala čak četiri izmjene koje je Simone Inzaghi napravio u 57. minuti utakmice probudivši svoju momčad.

Domaćin je poveo u 22. minuti iz jedanaesterca, a siguran realizator je bio Domenico Berardi. Kazneni udarac je skrivio Milan Škriniar načinivši prekršaj nad Jeremiom Bogom.

Talijanski prvak je uspio izjednačiti u 58. minuti šestim golom ove sezone Edina Džeke. BiH napadač je ušao u igru minutu ranije i iz prvog dodira je svladao Andreu Consiglija. Džeki je sjajno s lijeve strane ubacio hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.

Dvadeset minuta kasnije Džeko je na dodavanje Marcela Brozovića izborio kazneni udarac koji je Lautaro Martinez pretvorio u vodstvo gostiju. Pet minuta prije kraja Džeko je zabio i drugi gol na utakmici, no on je nakon asistencije VAR-a poništen.