PREMIERSHIP

Novi poraz Tottenhama, Modriću samo 45 minuta

31.01.2009.
u 18:36

Utakmice 24. kola engleskoga nogometnog prvenstva ponudile su nekoliko iznenađenja, među kojima su svakako domaći remiji Arsenala i Aston Ville.

Tottenham je na gostovanju na Reebok stadionu kod Boltona doživio 11. poraz sezone rezultatom 3-2. Bolton je do 64. minute imao prednost od 2-0 golovima Sebastiena Puygreniera i Kevina Daviesa. Prvi je Puygrenier postigao glavom iz neposredne blizine nakon ubacivanja iz slobodnog udarca, a drugi Davis lijepim udarcem u lijevi gornji kut iskosa s lijeve strane s nekih sedam metara.

Tada se Tottenham vraća dvama golovima Darrena Benta u razmaku od samo tri minute (72. i 74.), ali na kraju pobjedu ipak odnosi Bolton drugim golom Daviesa u 87. minuti. Ubacio je s lijeve strane iz kornera Matthew Taylor, a Davis je iz neposredne blizine glavom pogodio Tottenhamovu mrežu.

Luka Modrić i Vedran Ćorluka započeli su u prvoj Tottenhamovoj postavi, ali obojica nisu dočekali posljednji sučev zvižduk na travnjaku. Modrić je zamijenjen kasnijim dvostrukim strijelcem Bentom već na poluvremenu, a Ćorluka Pascalom Chimbodnom u 67. minuti.

Arsenal unatoč velikoj nadmoći u posjedu lopte (63%) i udarcima na gol (22-2) nije uspio slaviti protiv gradskog rivala West Hama na Emiratesu. Bio je to Arsenalov sedmi remi sezone, te će Wengerova momčad do kraja sezone voditi veliku bitku s Aston Villom za četvrtu poziciju, posljednju koja vodi u Ligu prvaka.

Aston Villa je na svom Villa Parku također propustila upisati sva tri boda, odigravši s Wiganom 0-0.

Fulham je pred domaćim navijačima nanio Portsmouthu 11. ovosezonski poraz savladavši ga 3-1 dvama golovima Erika Nevlanda i jednim Andrewa Johnsona. Portsmouthova negativna serija tako se nastavlja budući da momčad s Fratton Parka nije upisala premierligašku poobjedu posljednjih osam kola. Posljednji su put slavili 30. studenog protiv Blackburna 3-2.

Niko Kranjčar radi ozljede prepona nije bio u konkurenciji za Portsmouthov sastav.