Naslovnica Sport EURO 2020

Nevjerojatni Modrić oborio još jedan rekord, ispred Perišića samo Šuker!

Luka Modrić dosegnuo je sinoć još jedan rekord: ovo mu je bio 12. nastup na Eurima (koliko ih ima i dosadašnji usamljeni rekorder Srna) te kapetan sada ima gotovo nedostižna 24 nastupa na velikim natjecanjima
23. lipnja 2021. u 07:00 18 komentara 16075 prikaza
Euro 2020 - Group D - Croatia v Scotland
Pogledajte galeriju 1/7

Hrvatska je u osmini finala Europskog prvenstva. Nakon napetih 90 minuta vatreni su posve zasluženo s 3:1 pobijedili Škotsku i odveli nas u drugi drug prvenstva. Poveli smo golom Vlašića u 17. minuti, šokirao nas je McGregor u 42. minuti, no onda je kapetan Luka Modrić majstorskim udarcem iz daljine zabio za 2:1 u 62. minuti i donio Hrvatskoj pobjedu! Posve zasluženo, jer gledali smo rastrčanu hrvatsku, agresivnu, konkretnu prema naprijed.

UEFA Europsko prvenstvo 2020, Hrvatska - Škotska IZGUBILI OD HRVATSKE Škotima smo slomili srce, pogledajte što njihovi mediji pišu nakon poraza

Novi Modrićev rekord

Hrvatska i Škotska na Hampdenu su istrčale na prohladnih 15 Celzijevih stupnjeva, pred sablasno praznim hramom škotskog nogometa i pred samo nekoliko stotina hrvatskih navijača. Izbornik Zlatko Dalić odlučio je u ovoj utakmici povjerenje dati čak trojici igrača koji su u prethodne dvije utakmice bili na klupi: očekivano Bruni Petkoviću, a neočekivano Nikoli Vlašiću i desnome braniču Josipu Juranoviću kojemu je ovo bio deveti nastup za vatrene. Zanimljivo, poljska reprezentacija na popisu od 26 igrača na Euru nema ni jednoga iz redova prvaka Legije, a Hrvatska, eto, ima jednoga – Josipa Juranovića.

Luka Modrić dosegnuo je sinoć još jedan rekord: ovo mu je bio 12. nastup na Eurima (koliko ih ima i dosadašnji usamljeni rekorder Srna) te kapetan sada ima gotovo pa nedostižna 24 nastupa na velikim natjecanjima.

Romeo Jozak KOMENTIRAMO UTAKMICU VIDEO Romeo Jozak: Svaka čast Daliću, ovo je bila prava postava

Perišić kao Šuker i Mandžo

U 10. minuti drugog poluvremena dogodila se magija na Hampden Parku. Modrićev šut vanjskim dijelom kopačke s 20 metara odsjeo je neobranjivo u mreži Škota. Bio je ovo potez svjetske klase, trenutak nadahnuća za pamćenje! I treći pogodak Modrića na Eurima, koliko imaju Šuker i Mandžukić. U toj našoj najboljoj partiji na ovom prvenstvu, Hrvatska nije stala, nije čuvala vodstvo i stigla je nagrada. Udarac iz kuta izveo je sjajni Modrić i precizno pronašao Perišića koji je sjajno skučio, milimetarski precizno poslao loptu od vratnice u mrežu za potvrdu pobjede naše reprezentacije i osvajanje drugog mjesta jer Engleska je pobijedila Češku. To mu je četvrti gol na velikim natjecanjima i samo Šuker ima više - devet. Od toga tri na Eurima...

Nevrijeme u Sisku i Petrinji
Jak vjetar nosio sve pred sobom
FOTO Nevrijeme u Sisačko -moslavačkoj županiji: Stabla padala po autima, u Kutini vjetar odnio krov sa školske dvorane
8 činjenica zbog kojih ćete se osjećati bolje u svom tijelu – čak i ako imate koju kilu viška
  • Avatar Golum
    Golum:

Do jucer pljuvacina po igracima i Dalicu a danas hvalospjevi i prijedlozi za nazive ulica i trgova....jesmo jadni, e moj narode.

• StariSokol:

Moji jučerašnji komentari. Neka igraju u "Vatrenim" dresovima i neka se u svlačionici ori "Lijepa li si" pobjeda Hrvatske 100%