Mario Mandžukić (1)
1/4
26.07.2012.
u 16:07

Mario Mandžukić realizirao je u 29. minuti 11-erac nakon prekršaja na Mülleru, a Ivica Olić imao je lijepu šansu u 2. minuti, no Van Buyten je loptu izbio s crte nakon Olićeva udarca glavom

Kineski grad Guangzhou bio je domaćin prijateljskoj utakmici "bundesligaša" Bayerna i Wolfsburga. Obje su momčadi, naime, na turneji u Kini. Slavio je Bayern 2:1 (2:0), a prvi pogodak za Bavarce postigao je Mario Mandžukić iz 11-erca u 29. minuti, nakon što je u 16-ercu bio srušen Müller. Mandžukić je na travnjaku bio prvih 45 minuta, no osim postignutog gola nije baš bio u kontaktu s loptom...

U početnoj postavi Wolfsburga bio je Ivica Olić i već u 2. minuti imao je krasnu šansu! Dobro je tukao glavom sa šest metara iskosa, no loptu je s crte izbio Van Buyten i sačuvao Neuerovu mrežu. Još je jednom Olić zaprijetio udarcem sa 25 metara, no lopta je prošla kraj vrata. "Ola" je, inače, bio najbolji igrač Wolfsburga, ali pokraj sebe nije imao raspoloženog suigrača. Na terenu je bio do 69. minute, kad ga je zamijenio Iranac Dejagah. Dodajmo da je za Wolfsburg u nastavku igrao i naš bivši povremeni reprezentativac Srđan Lakić, dobro je tukao u 65. minuti sa 16 metara, no Neuer je obranio taj udarac.

Bayern je do 2:0 došao šest minuta prije odlaska na odmor, kad je fino Riberyjevo dodavanje, izbjegavši loše postavljeno zaleđe, materijalizirao Robben. Mogao je Robben dodati loptu i Mandžukiću, koji je s njim jurnuo prema vratima "vukova", no sebični Nizozemac to, dakako, nije učinio, a odmah nakon gola okrenuo se prema "Mandži" i pantomimom mu se pravdao da ga – "nije vidio"! Pogodak za Wolfsburg postigao je u svom debiju Čeh Vaclav Pilar u 91. minuti.