"Kraljice šoka" još jednom oduševile: Osvojile su Croatia Cup!

Poreč: Rukometni HEP Croatia Cup, Hrvatska - Brazil
Srecko Niketic/PIXSELL
16.04.2021.
u 21:44

Ključnim se pokazalo razdoblje od 40. do 50. minute u kojem je Hrvatska serijom 5:1 zaostatak 14:15 pretvorila u prednost 19:16.

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija osvojila je pripremni Croatia Cup održan u Poreču, one su u posljednjem susretu turnira svladale bivše svjetske prvakinje Brazilke s 24:21 (12:12).

Ključnim se pokazalo razdoblje od 40. do 50. minute u kojem je Hrvatska serijom 5:1 zaostatak 14:15 pretvorila u prednost 19:16 te je u završnici utakmice uspijevala držati prednost od dva do tri gola.

Najefikasnije u sastavu Hrvatske bile su Dejana Milosavljević sa sedam i Ćamila Mićijević sa šest golova, dok su Bruna De Paula s pet i Adriana Castro De Cardoso s četiri gola predvodile Brazil.

Hrvatska je tako Croatia Cup u Poreču završila s maksimalnim učinkom, 14. travnja je s 24:23 svladala aktualnog svjetskog prvaka Nizozemsku.

Brazil je turnir okončao na drugom mjestu s pobjedom i porazom, dok je Nizozemska ostala posljednja s dva poraza.