Naslovnica Sport Vaterpolo

Jadran poražen u Rusiji

Ključnom se pokazala treća četvrtina nakon koje je Sintez stigao do četiri gola prednosti
29. listopada 2019. u 19:52 0 komentara 93 prikaza
Ivan Domagoj Zović

Vaterpolisti splitskog Jadrana u susretu 3. kola skupine A Lige prvaka u utorak su u Kazanju kod ruskog Sinteza izgubili sa 11:16 (3:4, 4:4, 2:5, 2:3). Ključnom se pokazala treća četvrtina nakon koje je Sintez stigao do četiri gola prednosti (13:9).

Dejan Lovren Klopp će ga trebati Strašan udarac za Liverpool, Lovrenu se otvara prilika postati heroj Anfielda

Početkom posljednje dionice vaterpolisti Jadrana smanjuju zaostatak na tri pogotka, ali ruska ekipa je na to odgovorila sa dva gola, te je pet i pol minuta prije kraja stigla do nedostižne prednosti 15:10.

Kod Jadrana najbolji je bio Ivan Domagoj Zović sa četiri gola. Marin Delić zabio je tri, a Rino Burić dva pogotka. U redovima Sinteza, koji je došao do prvih bodova, istaknuli su se Nikolaj Lazarev, Aleksej Rižov-Alejničev i Stepan Andrijukov, koji su postigli po tri gola.

Večeras u Dubrovniku Jug AO dočekuje njemački Spandau 04, a u skupini A još se sastaju Olympiacos - Jadran HN, te Barceloneta - Szolnoki.

Sergino Dest i Christian Pulišić NJIHOV IZBOR Odbio domovinu u kojoj je rođen i pridružio se kolegi koji je odbio Hrvatsku

Jug, grčki Olympiacos i mađarski Szolnoki imaju maksimalan učinak, odnosno po šest bodova. Barceloneta i Sintez imaju po tri boda, Spandau 04 i splitski Jadran po jedan bod, dok je Jadran iz Herceg Novog bez bodova.

U srijedu zagrebačka Mladost na svom bazenu u 3. kolu skupine B igrat će protiv talijanskog Pro Recca, koji je najveći favorit za osvajanje naslova u Ligi prvaka.