Naslovnica Sport Vaterpolo

Hrvatska opet igra sa Srbijom! Vaterpolisti u Beogradu prošli u finale

Hrvatska vaterpolska reprezentacija svladala je Španjolsku i prošla u finale završnice Svjetske lige u Beogradu
22. lipnja 2019. u 17:48 14 komentara 9449 prikaza
Srbija - Španjolska
Pogledajte galeriju 1/13

Hrvatska vaterpolska reprezentacija plasirala se u finale završnice Svjetske lige nakon što je u polufinalu u Beogradu svladala Španjolsku s 10:8.

Srbija - Hrvatska, vaterpolo U BEOGRADU Srpski navijači napravili nešto nevjerojatno dok je svirala hrvatska himna!

Hrvatska je do pobjede protiv Španjolske stigla ponajviše zahvaljujući iznimno raspoloženom vrataru Marku Bijaču koji je ostvario čak 16 obrana te sjajnom otvaranju utakmice.

Hrvatska je prvu četvrtinu riješila u svoju korist sa 5:1, a po dva gola u tom razdoblju postigli su Javier Garcia i Ivan Vrlić. Nakon šest i pol minuta bilo je 4:0 za Hrvatsku, a već u tom razdoblju Bijač je pokazao kako je odlično raspoložen jer je sakupio četiri obrane.

Tijekom druge četvrtine Hrvataka je održavala prednost ostvarenu u prvih osam minuta da bi preko Fatovića minutu prije odlaska na poluvrijeme stigla do najvećih pet golova razlike i prednosti 8:3.

Hrvatski napad funkcionirao je sve do tri minute prije kraja trećeg djela kada je Benić pogodio za 10:6, no to je bio posljednji pogodak naše reprezentacije u susretu. Munarriz je vrlo brzo smanjio na 10:7 da bi u posljednjoj minutu trećeg dijela Hrvatska uz dosta sreće, Španjolci su dva puta pogodili okvir gola, uspjela sačuvati tri gola prednosti.

Sergio Ramos i Pilar Rubio Povjerila se novinarima Procurili skandalozni detalji s vjenčanja godine, pale su teške optužbe

U posljednjih osam minuta postignut je samo jedan pogodak, Munarriz je svojim trećim golom pet i pol minuta prije kraja smanjio na 10:8. No, do kraja susreta Bijač je postao nesavladiv, pa niti lošija igra u napadu Hrvatske nije imala negativnih posljedica po konačni ishod.

Izabranici Ivice Tucka u finalu će igrati sa Srbijom koja je danas ranije bila bolja od Australije sa 16:11. U slučaju sutrašnje pobjede, naši će vaterpolisti izboriti izravan plasman na Olimpijske igre. Finale je na rasporedu od 16:45.

Podsjećamo, Hrvatska i Srbija igrali su skupini ovoga natjecanja i tada su domaćini svladali s 11:10.

Hrvatski institut za financije
Put do poslovnog uspjeha
Usavršite svoje znanje u upravljanju projektima
  • Avatar Snijeg
    Snijeg:

Sretno oba tima - pravi sportski duh i navijaci koji postuju obje momcadi!

• Jokoovo Jokoono:

Bravo za Hrvatsku . Pobjediti Spanjolsku nije bas tako lako. Spanjolska je jaka u svim sportovima.Tenis i veterpolo su jedina dva sporta u kojima vlada sportski duh izmadju igraca i publike Srbije i Hrvatske. EtonNazalost sve je spalo na 2 ... prikaži još! 2 slova ali moglo je biti i gore. Najvaznije je drzati Tompsona na odstojanju i nedozvoliti mu svojim pjesmama i urlicima uvelicava sportske uspjeha vaterpola i tenisa.