Dinamo pitanje pobjednika riješio još u prvom poluvremenu

Dinamo je na Kantridi pobijedio trećeligaša Opatiju s 3:0 i izborio četvrtfinale hrvatskoga kupa. Hajduk se porazom od Gorice (1:2) oprostio od natjecanja
30. listopada 2019. u 19:16 1 komentara 4108 prikaza
Opatija - Dinamo
Pogledajte galeriju 1/21

Dinamo je bez problema prošao Opatiju i plasirao se u četvrfinale kupa. Plavi su slavili s 3:0, tako nisu ponovili dramu kakvu su protiv ovog kluba imali prije pet godina kada su jedva prošli, tek su u produžecima slavili s 4:2 uz sva četiri pogotka Angela Henriqueza.

Gorica - Hajduk OSMINA FINALA Novi udarac za Hajduk, Gorica ga izbacila iz Kupa!

Nenad Bjelica složio je zanimljivu momčad, igrao je s nekoliko igrača koje uglavnom koristi i u europskim utakmicama (Stojanović, Perić, Leovac, Moro), ali priliku su dobili i neki mlađi kao Šutalo i Marin. Tako su plavi igrali u sastavu: Zagorac - Stojanović, Šutalo, Perić, Leovac - Moro (od 46. Đira) - Hajrović, Kadzior (Gvardiol), Ivanušec, Marin - Gavranović (Olmo).

1 / 13

Takvoj momčadi plavih nije trebalo puno vremena da slomi otpor Opatije. Trećeligaš koji ima ambicije ući u drugu ligu i ima nekoliko igrača koji su godinama igrali i u prvoj ligi nije uspio zaustaviti prodor Marina po lijevoj strani.

Mladi igrač Dinama pronašao je Damirana Kadziora koji je nastavio svoju golgetersku seriju i već u osmoj minuti donio prednost Dinamu.

Slijedila su dva pogotka Marija Gavranovića. Prvo je zbog igranja rukom sudac Jović dosudio jedanaesterac za plave, a Gavranović u 34. minuti sigurno matirao vratara Vanju Ivešu u 29. minuti.

Ivan Rakitić Kakav preokret! Španjolski mediji tvrde: Rakitić odlazi u Barcina velikog suparnika

Samo sedam minuta kasnije švicarski reprezentativac iskoristio je prodor poljskog reprezentativca Kadziora i pogodio za 3:0 vodstvo plavih.

Taj je rezultat ostao do odmora, a dio navijača Dinama nije ni vidio te pogotke. Naime, dugo ih je policija držala na Grobniku i tek su mogli vidjeti drugo poluvrijeme.

Oni koji nisu stigli na prvo poluvrijeme nisu više imali prilike vidjeti pogotke. Plavi su mirno priveli utakmicu kraju, bez imalo stresa i bez puno potrošnje.

Jens Andersson Susreti s klanovima Bivši sportski direktor Hajduka otkrio istinu o odlasku: Nudili su mi mito, bilo je pištolja...

Za Nenada Bjelicu je bilo važno da momčad dobro odradi taj posao, da prođe u četvrtfinale bez većih problema i njegovi su igrači to i ostvarili.

Tako bez stresa sad čekaju prvenstveni sraz s Interom koji ima sličan status kao Opatija kad je o obvezama plavih riječ.

Bjelica i tu želi pobjedu kako bi onda potpuno mirni i koncentrirani plavi krenuli u pripremu za možda i najvažniji susret sezone, za maksimirski sraz sa Šahtarom u skupini Ligi prvaka, sraz koji im može donijeti prezimljavanje u Ligi prvaka.

PBZ
#OSTAJEMDOMA
Plaćaj račune i upravljaj svojim financijama online: savjeti za organizaciju bez odlazaka u poslovnicu banke
PBZ
Vodič za biznis: online usluge koje će vam dati uvid u poslovanje u svakom trenutku
Hrvatski kup, 17.30, Kantrida
Opatija
0
3
Dinamo Kadzior 8', Gavranović 28'-11m, Gavranović 36'
  • Kraj

Dinamo je bez problema izborio četvrtfinale hrvatskoga kupa. Plavi su na Kantridi pobijedili trećeligaša Opatiju s 3:0. Sva tri pogotka pala su u prvom poluvremenu. Bjeličinu družinu je u 8. minuti u vodstvo doveo Kadzior, a onda je Gavranović s dva pogotka potvrdio kvalitetu zagrebačkog sastava. Dinamov napadač je u 28. minuti zabio iz kaznenog udarca, a osam minuta kasnije je zatresao mrežu za konačnih 3:0. Opatija - Dinamo | Autor : Nel Pavletić/Pixsell Foto: Nel Pavletić/Pixsell

• 88'

Izgleda kako obje momčadi jedva čekaju kraj utakmice.

• 81'

Dinamo uvjerljivo vodi, a Bjelica i dalje bodri svoje igrače da nastave igrati maksimalno koncentrirano.

• 74'

Izmjena u Dinamu. Gvardiol je ušao umjesto Kadziora.

• HAJDUK ISPAO

U Velikoj Gorici nogometaši Gorice pobijedili su Hajduk s 2:1, više pročitajte OVDE. Gorica - Hajduk | Autor : Goran Stanzl/Pixsell Foto: Goran Stanzl/Pixsell

• 67'

Igra se uglavnom oko sredine terena. Plavi kao da više nemaju želju krenuti naprijed.

• 59'

Dinamo je nakon sudara vratara Iveša i Kadziora tražio kazneni udarac, ali se sudav Lovrić nije oglasio.

• 55'

Domaća momčad pokušala je ugroziti Dinamova vrata iz daljine. Bjelanović je pucao iz voleja ali je lopta otišla daleko od vrata.

• 50'

Dinamo nastavlja plesti mrežu oko šesnaesterca Opatije.

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

• 45'

Završilo je prvo poluvrijeme na Kantridi. Nakon prvih 45 minuta Dinamo vodi protiv Opatije s 3:0. Strijelci za plave bili su Gavranović (2) i Kadzior. Opatija - Dinamo | Autor : Nel Pavletić/Pixsell Foto: Nel Pavletić/Pixsell

• 41'

Dinamovci uvjerljivo vode (3:0) te su primirili ritam igre. Svi čekaju odmor.

• 36'

Goooool! Nakon lijepe akcije Gavranović je zabio za 3:0. Marin je prošao po lijevoj strani i ubacio za Kadziora, koji je vratio povratnu Gavranoviću. Dinamov napadač bez problema je zatresao mrežu Opatije.

• 28'

Gooool! Dinamo protiv Opatije vodi s 2:0. Strijelac iz kaznenog udarca bio je Gavranović.

• 27'

Kazneni udarac za Dinamo! Stojanović je ubacio na peterac, a lopta je Vlatkovića pogodila u ruku.

• 17'

U kaznenon prostoru Dinama prvo je srušen Bogolin, a zatim i Pejanović. Gledatelji su tražili kazneni udarac, ali je sudac Lovrić samo odmahnuo rukom.

• 14'

Glavaš je prekršajem zaustavio Gavranovića. Dinamov napadač je ostao ležati na sredini terena.

• 8'

Gooooool! Dinamo vodi protiv Opatije s 1:0. Strijelac je bio Kadzior. Marin je prošao po lijevoj strani i ubacio za Poljaka koji vara vratara domaće momčadi.

• Na utakmici Gorice i Hajduka nakon pola sata nema pogodaka.

• 4'

Slobodni udarac za Dinamo s lijeve strane. Kadzior je  s 20-ak metara pokušao prebaciti živi zid, ali je lopta završila u bloku.

• 1'

Počela je utakmica na Kantridi. Dvoboj sudi Zdenko Lovrić iz Đakova

• U Velikoj Gorici je prošlo 15 minuta igre. Nogometaši Gorice i Hajduka igraju bez golova.

• Evo i sastava za utakmicu Opatija - Dinamo:

OPATIJA: Iveša - Rudan, Vlatković, Jukičić, Bjelanović, Glavaš, Furijan, Bogolin, Bertoša, Pejanović, Malinić

DINAMO: Zagorac - Stojanović, Perić, Šutalo, Leovac - Moro, Kadzior - Hajrović, Inavušec, Marin - Gavranović

Zapisnik | Autor : Screenshot Foto: Screenshot

• Počela je utakmica Gorica - Hajduk. Evo i sastava,

GORICA: Čović; Musa, Marina, Jovičić, Čabraja; Suk, Maloča; Dvorneković, Čanađija, Hamad; Zwolinski

HAJDUK: Posavec; Juranović, Simić, Ismajli, Čolina; Jurić, Bradarić, Hamza; Caktaš; Eduok, Jairo

• U 17 sati Gorica će kod kuće dočekati Hajduka (prijenos je na HNTV-u), dok će u 17.30 početi utakmica Opatija - Dinamo. Susret iz Opatije možete gledati na  Dinamovom Youtube kanalu. Dvoboj Varaždinu - Rijeka igra se u 19.30 uz prijenos na HNTV-u.

• U prvim utakmicama Slaven je u gostima pobijedio Bijelo Brdo (2:0), Šibenik je bio bolji od Belišća (2:1), a Lokomotiva je nadjačala Vinogradara (3:0). Osijek je prošlog tjedna nadigrao Zadra (3:0).

• Dobar dan. U srijedu se igraju utakmice osmine finala hrvatskoga kupa. Rasplet kupa pratite na portalu Večernjeg lista.