Objavljeno vijesti danas: 5
FEŠTA U MAKSIMIRU

Dinamo pregazio Inter i pobjedom okrunio naslov hrvatskog prvaka

19.05.2018. u 20:52

Dinamo je uvjerljivom pobjedom protiv Intera potvrdio naslov hrvatskog prvaka. U posljednjem 36. kolu Prve HNL plavi su pod vodstvom novog trenera Nenada Bjelice u Maksimiru nadjačali momčad iz Zaprešića s 3:1. Ovo je Dinamov 19. naslov prvaka od hrvatske samostalnosti.

Strijelci za Dinamo bili su Soudani (21.) i Gavranović (39. i 61.). Alžirac je 17. pogotkom ove sezone postao najbolji strijelac lige! U posljednjoj minuti Inter je ublažio poraz autogolom Ademija.

Dinamo - Inter
1/14

Dinamo će tako sljedeće sezone kroz kvalifikacije pokušati izboriti Ligu prvaka, dok će Rijeka, Hajduk i Osijek igrati u kvalifikacijama za Europsku ligu.

Trener Bjelica za ovu utakmicu nije mogao računati na ozlijeđene Doumbiju i Benkovića, a Gojak je bio suspendiran.  Arijanu Ademiju ovo je bila 200. utakmica za Dinamo, pa je uoči dvoboja dobio prigodan dar.

Plavi su od samog početka krenuli napadački prema Interovim vratima. U 21. minuti Dinamo je poveo pogotkom Soudanija. Nakon ubačaja iz kuta Alžirac je najviše skočio i prevario gostujućeg vratara.

Na 2:0 povisio je Gavranović u 39. minuti nakon pogreške vratara Topolovića. Interovom vrataru je u gužvi ispala lopta, a Ademi je mirno pronašao Gavranovića koji je zatresao mrežu.

U 51. minuti Dinamo je izveo kontranapad, ali je Soudani pucao kraj vrata. No napadi plavih su se nastavili pa je tako deset minuta kasnije domaća momčad povećala vodstvo, Gavranović je zabio za 3:0.

U 90. minuti Inter je ublažio poraz. Autogol je zabio Ademi.

Fešta je mogla početi.

Poredak: Dinamo 73, Rijeka 70, Hajduk 66, Osijek 56, Lokomotiva 51, Slaven 43 i Inter (-1) po 43, Rudeš 40, Istra 27, Cibalia 26.