Cibona Caja
Pixsell
27.02.2010.
u 21:15

Cibona je kod kuće pobijedila Zvezdu 82:79 u 22. kolu NLB-a, kao i Cedevita Radnički 80:72, a Zadar je poražen kod FMP-a 81:83.

Košarkaši Cibone kao da više ne znaju dobiti laganu utakmicu. U posljednje vrijeme igraju samo dramatične završnice. Tako je bilo i u 22. kolu NLB lige. Vodili su cibosi protiv Crvene zvezde sa 50:33 početkom treće četvrtine, a na kraju su morali spašavati pobjedu u posljednjim sekundama. Sreća da je Gordon imao mirnu ruku za 82:79.

– Utakmicu smo izgubili u prvom poluvremenu. Nisam mogao računati na Videnova koji se ozlijedio na treningu na dan utakmice – rekao je Aleksandar Trifunović, trener Zvezde.

Velimir Perasović dugo se zadržao u svlačionici poslije utakmice.

– Ništa posebno. Razgovarali smo o dobrim, ali i lošim stvarima na ovoj utakmici. I dok je prvo poluvrijeme bilo zadovoljavajuće, u nastavku smo izgubili previše lopti. Neki igrači bili su na ovoj utakmici odsutni – rekao je Perasović i nije bilo teško pogoditi da je mislio na Tomasa i Andrića.

Deveti poraz Zagreba

Košarkaši Cedevite u 22. su kolu regionalne NLB lige pobijedili u Sutinskim Vrelima Radnički iz Kragujevca 80-72 nakon produžetka, dok je Zadar izgubio kod FMP-a u neizvjesnoj završnici 83:81.

Oba su sastava nakon 22 odigrane utakmice na 50-postotnom učinku (11-11), s time da su igrači Daniela Jusupa, propustivši pobjedu u Železniku, sasvim srozali ionako male izglede za plasman na Final Four.

Dva su zicera u završnim trenucima utakmice u Novom Beogradu promašili Damir Rančić i Hrvoje Perić. Zanimljivo je da su, pogodivši četiri trice u uvodu utakmice, Zadrani poveli 12-0. Domaći se sastav ubrzo oporavio dobivši poluvrijeme 44:38.

FMP je minimalno vodio većim dijelom posljednje četvrtine, a do prilike za pobjedu Jusupovi su igrači došli zahvaljujući promašajima domaćih s crte slobodnih bacanja.

Najbolji igrač na parketu bio je Tomislav Ružić s 19 koševa, deset skokova i četiri asistencije. Rok Stipčević dodao je 14 koševa, a Hrvoje Perić deset koševa uz šest skokova i četiri asistencije kod Zadrana. Mladen Jeremić bio je najbolji u domaćem sastavu s 19 koševa i sedam skokova.

Cedevita je otpor gostiju iz Kragujevca slomila tek u produžetku dobivši dodatnih pet minuta igre 17:9 za konačnih 80:72. Najbolji je u redovima domaćih košarkaša bio Hrvoje Kovačević s 19 koševa i pet oduzetih lopti, dok su Andrija Žižić i Damjan Rudež dodali po 18 koševa.

Ostali rezultati: Cedevita - Radnički 80:72 (63:63), Partizan - Zagreb 90:70, FMP - Zadar 83:81, Hemofarm - Bosna 80:60, Helios - Budućnost 58:73, Široki - Olimpija 73:67; Poredak: Cibona 18-4, Partizan 16-5, Hemofarm 14-8, Budućnost 13-9, Zagreb CO 13-9, Olimpija 13-9, Zadar 11-11, Cedevita 11-11...