Bayern pregazio Hoffenheim, jedina svijetla točka gostiju bio je Kramarić

30. siječnja 2021. u 18:02 0 komentara 1632 prikaza
Bundesliga - Bayern Munich v TSG 1899 Hoffenheim
Pogledajte galeriju 1/3

Aktualni njemački i europski nogometni prvak Bayern München s uvjerljivih je 4:1 (2:1) svladao Hoffenheim u utakmici 19. kola Bundeslige, a jedini strijelac za goste bio je hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić.

Slaven Bilić DAO VELIKI INTERVJU Bilić objasnio Srbima što nas razlikuje i odgovorio je li mu bila važnija Hrvatska ili SFRJ

Bavarci su poveli u 32. minuti pogotkom Jeromea Boatenga. Thomas Mueller je u 43. minuti udvostručio prednost Bavaraca, ali već u sljedećoj akciji Hoffenheim je uhvatio domaću obranu na spavanju.

Bebou je dobio loptu na desnoj strani, sjurio se prema kaznenom prostoru i ubacio pred Bayernova vrata, gdje je spreman čekao Andrej Kramarić i s nekoliko metara svladao nemoćnog Neuera.

Bio je to 13. pogodak Kramarića ove sezone u Bundesligi, a treći u dva dvoboja s Bayernom.

Međutim, Hoffenheim nije uspio napraviti više od toga. Golovima Lewandowskog u 57. minuti i Gnabryja u 63. minuti, vodeća momčad prvenstva stigla je do uvjerljive pobjede, s tim da je i Pavardu u 71. minuti poništen pogodak, jer se asistent Leroy Sane kod prijema lopte našao za pola koraka u zaleđu.

Borussia je u Dortmundu stigla do pobjede 3:1 nad Augsburgom iako su gosti preko Hahna poveli u 10. minuti, a u 21. minuti je Erling Haaland pogodio gredu iz kaznenog udarca za domaću momčad.

Za izjednačenje se u 26. minuti pobrinuo Thomas Delaney na ubačaj Reusa. U 63. minuti je Jadon Sancho donio vodstvo domaćoj momčadi, a za konačnih 3-1 u 75. minuti je loptu u svoju mrežu poslao Uduokhai nakon ubačaja Haalanda.

Istovjetnim rezultatom slavio je i Eintracht na svom terenu protiv Herthe, gdje smjena na klupi nije donijela željen učinak, jer je ovo već treći uzastopni poraz berlinske momčadi.

Gordon Schildenfeld STIGAO IZ AMERIKE Slavni Hrvat vozi brutalu jurilicu, a ni supruga puno ne zaostaje

Sva četiri pogotka pala su u zadnjih pola sata, a povela je Hertha preko Piateka u 66. minuti.

Dvije minute poslije Portugalac Andre Silva je izjednačio. Hinteregger bio je strijelac za preokret u 85. minuti, a pobjedu Eintrachta potvrdio je opet Silva iz kaznenog udarca u petoj minuti sučevog dodatka.

Podjelom bodova završili su dvoboji Union Berlin - Borussia Moenchengladbach i Werder - Schalke, a obje su utakmice završile 1:1.

Bayern je vodeći na ljestvici s 45 bodova, deset više od drugoplasiranog RB Leipziga koji ima utakmicu manje. Eintracht se s 33 boda privremeno probio na treće mjesto, ispred četiri momčadi s 32 boda, Bayera, obje Borussije i Wolfsburga. U zoni ispadanja su Mainz sa 10 i Schalke s osam bodova.

Severina najavila veliku regionalnu turneju "The Magic Tour"