NJEMAČKA Apotekari svladali Werder sa 2:0 i došli na sam vrh

Bayer na vrhu Bundeslige

import
28.10.2008.
u 22:32

Pobjedom u Bremenu nogometaši Bayera iz Leverkusena preuzeli su vodstvo na ljestvici Bundeslige.

Derbi 10. kola njemačkog nogometnog prvenstva odigran je u Bremenu gdje su domaći bez Diega dočekali Bayer, a gosti pokazali zašto su u samom vrhu i potpuno zasluženo odnijeli sva tri boda. Jurica Vranješ u igru je ušao u 78. minuti umjesto Mertesackera. Spomenimo da je to bio 1000. susret Bayera u povijesti Bundeslige.

Ivan Rakitić odigrao je cijeli susret za svoj Schalke koji je nakon četiti utakmice bez pobjede relativno lako prošao gostovanje u Karlsruheu. Ivan je imao dvije dobre prilike, ali je u 31. minuti njegov udarac otišao preko gola, a u 38., nakon lijepog duplog pasa sa Kuranyijem, vratar Miller obranio je njegov udarac.

Posao gostima olakšao je kapetan domaćina Maik Franz koji je dobio drugi žuti karton u 56. minuti pretjeravši u gestikuliranju prema gostujućoj klupi.

Stiven Rivić igrao je do 78. minute za svoj Energie koji je u derbiju začelja osvojio važan bod na gostovanju u Bielefeldu.

Bundesliga, 10. kolo:
Werder - Bayer Leverkusen 0-2 (Vidal 71, Friedrich 80)
Wolfsburg - Borussia Mönchengladbach 3-0 (Grafite 40-11m, Madlung 55, Misimović 75-11m)
Karlsruhe - Schalke 0-3 (Bordon 15, Kuranyi 19, Farfan 67)
Arminia - Energie 1-1 (Wichniarek 63 / Rangelov 31)