FOTO Nastupom Kings Of Leon završeno 18. izdanje INmusic festivala
Nastupom američkog rock sastava Kings of Leon u srijedu navečer na zagrebačkom Jarunu završeno je 18. izdanje INmusic festivala, koje je ujedno obilježilo i 20 godina postojanja najvećeg hrvatskog open-air glazbenog festivala.
Pred desecima tisuća posjetitelja Kings of Leon izveli su svoje najveće hitove koji su obilježili posljednja dva desetljeća rock glazbe. Publika je tijekom nastupa uglas pjevala poznate pjesme benda, a koncert je obilježila snažna produkcija i energična izvedba.
Uz glazbeni sadržaj, festival je posjetiteljima ponudio i umjetničko-filozofski program inspiriran Platonovom "Poredbom sa špiljom", posvećen promišljanju pojma slobode kroz spoj umjetnosti, filozofije i multimedije.
Posjetitelji su također imali priliku slušati programe koje su pripremili KSET i Klub Močvara, uživati u Silent Discu i karaoke programu, istraživati elektroničke glazbene sadržaje u Šumi Striborovoj te predah između koncerata pronaći uz Silent Cinema, Minikulturu ili u Chill IN zoni.
Ovogodišnje izdanje festivala obilježili su nastupi svjetskih glazbenih imena. Prvoga dana nastupio je Jack White, drugoga dana Gorillaz su priredili impresivan audiovizualni nastup, dok su završnicu festivala predvodili Kings of Leon.
Organizatori ističu kako je INmusic festival tijekom tri dana ponovno okupio posjetitelje iz brojnih europskih i svjetskih zemalja, potvrdivši status jednog od najvažnijih glazbenih događaja u ovom dijelu Europe.