Od devet sati održava se posljednja sjednica zagrebačke Gradske skupštine prije ljetnog raspusta, a dnevni red sastoji se od više od 30 točaka, poglavito izvješća o poslovanjima gradskih tvrtki, ustanova i gradonačelnika. Prije početka rasprave o dnevnom redu održava se aktualni sat u kojem zastupnici postavljaju pitanje i prijedloge gradonačelniku. Prvi na listi je bio zastupnik Josip Periša (Drito).
– Gdje zapinje s ovolikim prometnom radovima u Gradu Zagrebu? Zagreb je preplavljen otvorenim gradilištima, ne vide se rokovi ili postaju nejasni. Gradilišta ugrožavaju sve sudionike u prometu, naročito pješake. Najgore je trenutačno u četvrti Trešnjevka–sjever i jug. Trešnjevka je potpuno razrovana. Rupa na križanju Krapinska–Trakošćanska–Ozaljska stoji već mjesecima. Gradilište pored trešnjevačke ljepotice je horor za svakog koji se ondje nađe. Biciklisti se voze po tramvajskoj pruzi, kakvo je to stanje za građane? Svakodnevno imamo kolapse, zastoje. Vaša je sreća da su samo tri gradilišta zatvorena zbog građevinske inspekcije – rekao je.
Odgovorio mu je gradonačelnik Tomislav Tomašević. – Najviše ste se fokusirali na radove oko trešnjevačkog placa. Ti su radovi najavljeni prije tri mjeseca. Prije sezone radova svi se veliki radovi najavljuju, objavljuju na web stranici regulacije.zagreb.hr i mogu se unaprijed vidjeti budući radovi. Što se tiče radova u Vukovarskoj, oni su vezani za vodovod koji je 80 godina star i nekoliko je puta pucao. Ono što je u roku je da će se ti radovi završiti do početka školske godine. Kostelska kasni i to je činjenica. Kasni. Vjerujem da će uskoro krenuti radovi. Kad bi se po vama trebali obavljati radovi ako ne sad? – komentirao je.
Nisam shvatio da li ovima smeta što se toliko radi po Zagrebu i što se konačno uređuje infrastruktura koja je bila godinama zapuštena jer su se radile fontane i spomenici?