OD 5. DO 8. LIPNJA

Spoj velikog umijeća i umjetničkog talenta: Na Cvjetni trg vraćaju se zagrebački proizvođači suvenira

Foto: Udruženje obrtnika grada Zagreba
Foto: Udruženje obrtnika grada Zagreba
Foto: Udruženje obrtnika grada Zagreba
28.05.2025.
u 12:00
U sklopu sajma „Srčeko zagrebačkih obrtnika“ koji organiziraju Sekcija proizvođača suvenira i Udruženje obrtnika grada Zagreba predstavit će se jedanaest obrtnika
Pogledaj originalni članak

Autentične suvenire inspirirane bogatom kulturno-povijesnom baštinom Zagreba jedanaest će obrtnika predstaviti na Cvjetnom trgu gdje će se od 5. do 8. lipnja održati sajam „Srčeko zagrebačkih obrtnika“. Riječ je o tradicijskim i umjetničkim obrtima, ali i onima koji se bave starim zanatima. Svi oni pokazat će jedinstvene zagrebačke suvenire, koji pričaju najljepšu priču o našem gradu. Izrada stvari vlastitim rukama zahtjeva veliko umijeće i iziskuje umjetnički talent. Upravo je to ono što razlikuje rukotvorine od jeftinih generičkih industrijskih proizvoda. Sajam organiziraju Sekcija proizvođača suvenira i Udruženje obrtnika grada Zagreba

Svatko će, poručuju, moći pronaći ponešto za sebe. Nocturno će ponovno nuditi svoj steampunk nakit izrađen od zupčanika i dijelova kompjutera, ali i unikatne epoksi-drvene komade, bookmarkere, tunike i majice s motivom zagrebačke nošnje. Torbe i ruksake od lana, svile i vunenih umetaka, oslikane cvjetnim motivima predstavlja pak Angel, a tu je i Ata4art sa svojim nakitom od kože i metala za svakodnevne, ali i svečane prilike. 

Popularne ženske kravate predstavit će pak AK design, a počastiti se možete i, primjerice, zdjelom, nakitom ili pak suvenirom od fosilnog drva, obrađeni tokarenjem i brušenjem koji stižu iz radionice Močvarni Hrast. LPG – M. art-gift predstavlja pak torbe i ruksake od tekstila i umjetne kože, originalne lampe od pjene, Cora–Line nakit od poludragog kamena i ekološke svijeće u retro posudama, a Amunini ručno rađene SASHKA sapune. U ponudi su i laserski gravirani drveni suveniri i makete s motivima Zagreba, stakleni suveniri poput svijećnjaka, tanjura i dekorativnih predmeta izrađeni tehnikom fuzije stakla, ali i lavandini jastučići s izvezenim imenima. 

Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.