privremeno rješenje

Recept za Zagreb: Spriječeno gašenje pet gradskih bolnica

Foto: Robert Anić/PIXSELL
Recept za Zagreb: Spriječeno gašenje pet gradskih bolnica
VL
Autor
Diana Glavina
27.07.2010.
u 18:21
Ministar Milinović i gradonačelnik Bandić dogovorili su se o privremenom rješenju do jesenske odluke Skupštine grada.
Pogledaj originalni članak

Pet bolnica u vlasništvu Grada Zagreba – Dječja bolnica Srebrnjak, Bolnica za djecu Goljak, specijalne bolnice za plućne bolesti u Rockefellerovoj, za psihijatriju djece i mladeži u Kukuljevićevoj i Sveti Ivan u Jankomiru – ostale su izvan nove mreže zdravstvenih ustanova koju je uspostavio ministar zdravstva Darko Milinović. Gradska skupština odbila je pripajanje tih bolnica KB-u Sveti Duh, odnosno Psihijatrijskoj bolnici Vrapče pa je u pitanje došlo provođenje zdravstvene zaštite djece u tim bolnicama, radna mjesta i plaće zaposlenih. Zbog nezakonitosti iz procedure je povučen ugovor o poslovno-tehničkoj suradnji kojim je pročelnik Ureda za zdravstvo Zvonimir Šostar pokušao premostiti nastalu situaciju.

Ministar Milinović i zagrebački gradonačelnik Milan Bandić dogovorili su novo, privremeno rješenje. Bolnice će svoje mjesečne proračune dobiti preko KB-a “Sestre milosrdnice”, ali umanjene za plaće ravnatelja i uprave tih ustanova. Tako je dobiveno vrijeme do nove jesenske odluke Gradske skupštine.

 

Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 1

Avatar mlohavi
mlohavi
19:40 27.07.2010.

Milinovic: -\"ijuuu...vid..ma jel to..ma nije...je je...vid vraga, mrda se\"