Uoči blagdana Svih svetih

Obišli smo grobove velikana: mnogi i dalje iza rešetaka, kraj Bandićevog humka pojavio se zanimljiv natpis

Foto
Obišli smo grobove velikana: mnogi i dalje iza rešetaka, kraj Bandićevog humka pojavio se zanimljiv natpis
27.10.2022.
u 17:19
"Nitko ne spozna jačinu svjetlosti najveće zvijezde dok njena svjetlost na nestane... Iza tebe nastade duboka pomrčina...", natpis je na granitnoj ploči kraj groba Milana Bandića potpisan s "Tvoji Zagrepčanci"

Život? To ti je, znaš, ono na grobu, pa kad piše godina rođenja i godina smrti. E, ona crtica između, to je život...", citat je Đorđa Balaševića kojega se ovih dana prisjete mnogi šećući mirogojskom nekropolom. Otvorene rane i ožiljci od potresa na jednom od najljepših groblja u ovom dijelu Europe i dalje su vidljivi. Baš kao i lani, pristup arkadama nije dopušten zbog opasnosti od urušavanja, mnogi su prolazi pod skelama, a žalostan su prizor i brojni humci kojima je podrhtavanje zemlje urušilo nadgrobne spomenike i otvorilo rake.

A iako je samo za izradu projektne dokumentacije i zaštitu mirogojskih arkada i središnje kapele Krista Kralja iz Fonda solidarnosti povučeno rekordnih 118 milijuna kuna, devet milijuna odobreno je za obnovu mrtvačnice te 4,9 milijuna za upravnu zgradu, čini se kako obnova još nije ni u zametku.

Ovaj sadržaj je dostupan samo za Premium korisnike Večernjeg lista.

Pretplatite se na sadržaj s potpisom.

Ključne riječi


Komentari 19

Avatar Tombstone
Tombstone
18:36 27.10.2022.

Balasevic??? Pa ako je toliko voljen, zasto ni jedan od stotina clanaka izdanih povodom toga nije bilo moguce komentirati? Da se ne pokaze kaj stvarno mislimo o njemu?

DU
Deleted user
18:22 27.10.2022.

Ništa na ovaj svijet nismo donijeli a niti ćemo odnijeti neki nikako da shvate

SI
simedobri20
23:03 27.10.2022.

Bandić najbolji gradonačelnik.