Oko 1800 kuna mjesečno i tri sata dnevno na šminkanje potroši 20-godišnja Britanka Katie Lawrence. Ona je samo jedna od brojnih djevojaka koje pokušavaju izgledati poput lutki, a inspiraciju za svoj izgled traži u japanskoj kulturi, crtićima i video-igrama.
– Volim velike oči kakve imaju likovi u crtićima. Potrošim jako puno vremena kako bih postigla takav izgled. Ali, važno mi je i zadržati individualnost, a tu nastupaju moji piercinzi. Jednog bi dana voljela operacijom napraviti vilenjačke uši. Da budem iskrena mislim da su \'žive lutke\' kao što su Valeria Lukyanova i Anastasiya Shpagina iz anime-kulture uzele najdosadnije kako bi stvorile svoj izgled – kaže ova 18-godišnjakinja.
Najveću podršku, kaže, ima od svoje majke koja joj je oduvijek dopuštala da se tako odijeva i šminka.
Katie je napravila i svoju Facebook stranicu pod imenom Iska Ithil, a na YouTubeu objavljuje tutorijale za šminkanje.
Želi izgledati kao lutka: Na šminkanje troši tri sata dnevno
FOTO Kakva razlika! Maja Šuput pokazala lice prije i poslije šminke pa podijelila uzbudljivu novost
FOTO Prepoznajete li ove najposebnije hrvatske crkve: Tu su najmanja 'katedrala' na svijetu, čudo u 'centru svijeta'...
Hrvatska je poznata po svojoj raznovrsnoj i predivnoj arhitekturi, a među građevinama koje oduzimaju dah zasigurno su brojne crkve. Jeste li znali koja je crkva u Hrvatskoj najmanja, koja najstarija, a u kojima su se dogodila velika čuda? Pripremili smo vam stoga kviz u kojemu po jednoj fotografiji i opisu morate pogoditi o kojoj se crkvi radi.
FOTO Ovo su najšokantnije scene Sydney Sweeney iz 'Euphorie'! Ovih dana svi govore samo o njoj
Bez bušenja zidova i navlačenja s vlasnikom: Je li ovo najbolje rješenje za podstanare?
Europska investicijska banka: Tko nije zelen i digitalan - ispada iz igre za milijune