Ideja podjele Ukrajine kako bi se prekinuo rat zaživjela je, izgleda, i u krugovima NATO-a. Prema posljednjem scenariju koji navodno kruži vodstvom Sjevernoatlantskog saveza i nekim zapadnim glavnim gradovima, od Ukrajine bi se trebala napraviti “poslijeratna Njemačka”, odnosno trebalo bi je se podijeliti na zapadni i istočni dio.
I kao nekada u slučaju Savezne Republike Njemačke i Demokratske Republike Njemačke, istočni dio potpao bi pod kontrolu Rusije, a zapadni bi se odmah priključio NATO-u i pristupio integraciji u Europsku uniju, čime bi se osigurao opstanak tog dijela Ukrajine na dulje staze.
Zapad ima nove planove za Ukrajinu, dio bi prepustili Rusiji, a ostatak primili u NATO. Bili bi Putin pristao na to?
Ovaj sadržaj je dostupan samo za Premium korisnike Večernjeg lista.
Pretplatite se na sadržaj s potpisom.
Broj nezaposlenih pao ispod 65 tisuća, na razine na kojima je bio davne 1975. godine
Hrvatska danas ima stotine tisuća stanovnika manje nego sredinom 1970-ih, a velik dio radno aktivnog stanovništva posljednjih je desetljeća emigrirao, posebno nakon ulaska u Europsku uniju 2013. godine
Stojković i Beljo napravili show pred Dalićevim očima. Poslali su mu jasnu poruku...
Dinamo je pokazao ne samo bolju kvalitetu, ne samo bolju taktičku ideju, već i daleko bolji pristup utakmici, i bilo je samo pitanje vremena kada će plavi to kazniti
Po prvi put snimljeno kako ukrajinski dron kamikaza lansira rakete na vojsku na tlu
Ruski Telegram kanali objavili su, a ukrajinski prenijeli, video snimku koja pokazuje ukrajinski dron FP-2 kako lansira nenavođene rakete na mobilnu jedinicu protuzračne obrane na okupiranom Krimu.
Globalna ulaganja u infrastrukturu veća od 150 bilijuna dolara do 2050.
Najviše se ulaže u sektor obrane, godišnja izdvajanja za vojarne bit će 2,3 puta veća nego 2024. potaknuta sve izraženijim geopolitičkim rizicima
Štit od dronova iznad Njemačke grade dva giganta
Zbog trenutačne geopolitičke situacije zaštita kritične infrastrukture postaje sve važnija, pa se razvijaju tehnologije za kibernetičku sigurnost
Sutra ocekujmo preokret. Ukrajina ce oborti %-tno raketa i dronova slicno izbornim rezultatima u Sjevernoj Koreji. 105 % za ljubljenog vodju.