Kolumna

Vojnici Puma glumili statiste u sukobu Banožića i Milanovića: Dvostruki ispraćaj vojnika na Kosovo dvostruka je sramota

Foto: Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL
Vojnici Puma glumili statiste u sukobu Banožića i Milanovića: Dvostruki ispraćaj vojnika na Kosovo dvostruka je sramota
22.11.2022.
u 09:26
Vojnici Puma morali su glumiti statiste u sukobu Milanovića i Banožića pa je njihov zadatak na Kosovu tretiran kao drugorazredna vijest

U novoj šestomjesečnoj rotaciji Hrvatska na Kosovo ponovno šalje veću postrojbu, satniju vojnika, njih oko 150, i ponovno je riječ o borbenoj postrojbi, koja ovaj put dolazi iz motorizirane gardijske brigade Puma iz Varaždina.

To su pripadnici elitne postrojbe HV-a i, za razliku od godina prije kada je RH u sklopu međunarodne misije KFOR-a slala dvostruko manje vojnika, koji su imali polupolicijske dužnosti, ova postrojba, kako je i rečeno na ispraćaju, ima zadatak pomoći kosovskim snagama sigurnosti i stanovnicima i ide u "prijateljsku državu". Za RH, dakle, slanje ovakve borbene postrojbe ima veći geostrateški značaj za naš "regionalni" interes. I to je trebala biti glavna vijest s ispraćaja Puma. No, nije.

Ovaj sadržaj je dostupan samo za Premium korisnike Večernjeg lista.

Pretplatite se na sadržaj s potpisom.



Komentari 11

LO
Lojzek1967
11:14 22.11.2022.

Ovaj događaj potvrđuje smislenost prijedloga da političari prije stupanja na dužnost moraju obaviti detaljan psihijatrijski pregled..

KO
koraknaprijed
09:35 22.11.2022.

Slučajni predsjednik- dobrovoljni prasac, 3 godine nakon preuzimanje funkcije još uvjek traži svoju ulogu.

Avatar bijeloanijebrašno
bijeloanijebrašno
09:46 22.11.2022.

Bane je ajmo tako reći pomalo t.kac, ali predsjednik je doista teška nula.