U teškoj prometnoj nesreći koja se noćas dogodila na području Vodica smrtno je stradao 52-godišnji vozač taksija, a prema neslužbenim informacijama do kojih je došao Zadarski list, poginuo je Zlatko Plazonjić, vlasnik kultnog zadarskog D8 Rock Cafea i dugogodišnji dopredsjednik Moto kluba Beštije. Plazonjić je u trenutku nesreće upravljao taksijem. Vijest o njegovoj smrti odjeknula je među zadarskim bajkerima, glazbenicima, ali i brojnim gostima D8 Rock Cafea. Plazonjić je za mnoge od njih bio puno više od vlasnika ugostiteljskog objekta. Bio je prepoznatljivo lice zadarske rock scene, domaćin i čovjek koji je godinama okupljao ljude oko glazbe, motora i zajedništva.
D8 Rock Cafe pod njegovim je vodstvom postao jedno od mjesta koja su obilježila zadarsku rock scenu. U lokalu su se održavali koncerti, nastupali domaći i gostujući bendovi, a organizirana su i brojna humanitarna druženja. Važan dio Plazonjićeva djelovanja bio je i Moto klub Beštije, u kojem je godinama obnašao dužnost dopredsjednika. Sudjelovao je u brojnim humanitarnim akcijama, među ostalim u prikupljanju pomoći za bolesnu djecu i obitelji kojima je pomoć bila potrebna. Beštije su godinama pomagale i mališanima iz Dječjeg vrtića Latica, a članovi kluba sudjelovali su i u njihovim selidbama. Pomagali su i skloništima za napuštene životinje te poticali njihovo udomljavanje. Plazonjić je, prema navodima Zadarskog lista, i sam udomio više životinja. "Kada god nekome treba pomoć, mi smo tu", rekao je Plazonjić u jednom od razgovora za Zadarski list, opisujući ono što je smatrao stvarnim smislom djelovanja Beštija. Moto klub Beštije o tragediji se oglasio na Facebooku. "Napisati bilo što u ovom trenu je teško! Prazna je duša, izgubili smo čovika, brata, prijatelja, ljudinu. Zmajo naš jedan i jedini neponovljivi", stoji u objavi.
Prema rezultatima policijskog očevida, tragediji je prethodio pokušaj pretjecanja više vozila preko neisprekidane uzdužne linije. Tridesetčetverogodišnji vozač, koji je bio pod utjecajem alkohola, pritom je ugrozio vozila iz suprotnog smjera te u pokušaju izbjegavanja sudara naglo skrenuo udesno i udario u stražnji dio Plazonjićeva automobila. Od siline udara njegovo je vozilo izletjelo s kolnika i udarilo u metalni stup javne rasvjete.