Danas je u Klubu umirovljenika Krimeja predstavljen dio projekta EGOV4U, u sklopu kojeg su u četiri riječka umirovljenička kluba osnovani mali digitalni centri. Umirovljenici klubova Belveder-Kozala, Zamet i Srdoči tako su se preko Skypea uključili u prezentaciju u Klubu Krimeja. Naime, jedna od pet aktivnosti projekta EGOV4U jest i opremanje udruga, odnosno umirovljeničkih klubova osnovnom informatičkom opremom. Četiri navedena riječka kluba u kojima su osnovani mali digitalni centri raspolažu s nekoliko računala, pisačem i web-kamerom koje je donirao Grad Rijeka. Ostalih deset riječkih klubova umirovljenika opremljeno je jednim računalom i pisačem. Na predstavljanju projekta, na kojem su nazočili gradonačelnik Vojko Obersnel, Vanja Smokvina, pročelnik Zavoda za informatičku djelatnost Grada Rijeke, Tatjana Perše, voditeljica projekta EGOV4U u Gradu Rijeci, predsjednica Udruge umirovljenika Rijeka Ana Turak, ravnateljica Doma umirovljenika Kantrida Marija Maras i predstavnik Microsofta Mladen Milavić, bilo je riječi i o dvije kampanje EU e-Skills week i GetOnline week, kojima je cilj podizanje svijesti o značaju informatičkih vještina kao i uključivanje umirovljenika u informatičke projekte.
U klubovima umirovljenika osnovani mali digitalni centri
FOTO Najmlađa državna tajnica privukla pozornost svojim prvim obraćanjem za saborskom govornicom. Nazivaju je novim licem politike.
U dijelu političkih i medijskih krugova profilirala se kao predstavnica nove generacije političara koja pokušava spojiti sigurnosne politike, međunarodne odnose i moderniji javni nastup, uz izraženiju prisutnost u medijima i na društvenim mrežama
FOTO Fotografije slamaju srce: Ovako danas izgledaju psi spašeni iz kuće strave
FOTO Kako je slavni nogometaš najboljem prijatelju oteo ženu: 'Sjela je kraj mene bez imalo srama...'
"Sjela je kraj mene bez imalo srama", tim je riječima Icardi opisao trenutak kad je Wanda prekinula vezu s Maxijem i započela odnos s njim.
Hrvati su zaboravili na ovu jeftinu namirnicu, a može nahraniti cijelu obitelj
Majica od 5 eura, problem od milijardi: Moda postala ekološki teret