Sedamdesetak radnika vranjičkog Salonita predvođenih Jozom Marićem, povjerenikom HUS-a za Dalmaciju, došli su u Vranjic izbaciti iz tvornice radnike Adriatik-Blizna, tvrtke kojoj je trgovački sud povjerio radove na sanaciji Salonita.
Iz hale starog pogona uspjeli su na miran način izvesti desetak radnika. Sirena se oglasila u 10 sati nakon čega su svi izašli van. Sindikalac Jozo Marić potom je sam zavario vrata starog pogona. Onda je radnike odveo do električarnice u kojoj su zatekli još nekoliko radnika koji nisu tako lako htjeli napustiti radno mjesto.
Sindikalnu akciju osigurava policija, a pojavio se osobno i načelnik Policijske postaje Solin. Na obližnjem igralištu dva su vozila interventne policije, zlu ne trebalo, ali nema potrebe za intervencijom.
Jozo Marić poručuje da će ostati u tvornici dok je ne napuste kriminalci. Tvrdi da su radnici očistili više od 40 posto bakra, odnosno da je sve pokradeno, a riječ je o oko 11 milijuna kuna.
Marić tvrdi da se sanacija radi nezakonito.
Radnici Salonita iz tvornice izbacili radnike tvrtke za sanaciju
Politico objavio listu najmoćnijih ljudi u Europi, na prvom mjestu osoba koja nije iz Europe
Europski lideri razumiju da imaju posla s nestabilnim partnerom. Vide nepredvidivost i rastuću asimetriju
Amerika ide korak dalje. Evo što ćete vlastima morati otkriti da vas puste kao turista
Nije prvi put da se status putnika dovodi u vezu s njihovim online aktivnostima. Od početka mandata Donalda Trumpa zabilježeno je više slučajeva odbijanja ulaska zbog sadržaja na osobnim uređajima
FOTO Koji ga najbolje predstavlja? Ovo su spomenici Franji Tuđmanu
Svaki od njih izaziva različit dojam, a u nastavku donosimo fotografije nekih od njih
Kada vam zapravo treba javni bilježnik? Najčešće životne i poslovne situacije u kojima bez ove pravne pomoći ne možete
Javnobilježnička usluga dostupna je svim građanima i uvelike olakšava neke životne i poslovne odluke. Evo od čega vas čuva pečat javnog bilježnika u Hrvatskoj
Brzi zapečeni njoki s ribanim sirevima: Gotovo u tren oka
Tko dozvoljava pojedinim sileđijama iz sindikata da ovako teroriziraju pojedine firme. Svi bi trebali dobiti najmanje 30 dana zatvora, jer kakva je razlika između sindikalnih nereda i onih na stadionima. Vlada treba pasti jer nije u stanju održati red i pravnu državu u svim segmentima društva. Zbog nepostupanja danas načelnik Policijske uprave i Općinski državni odvjetmik bi trebali biti smjenjeni jer nisu ništa poduzeli da spriječe NASILJE. Ovo je SRAMOTA, a sindikalni čelnik Jozo Marić bi trebao jedno 6 mjeseci na hlađenje, jer osim što je u životu štrajkao i bunio se, nikada drugo ništa nije niti radio.