Od početka rata Ujedinjeno Kraljevstvo postavilo se kao najvjerniji saveznik napadnute Ukrajine zbog čega je vlada Borisa Johnsona dobila pohvale predsjednika Volodimira Zelenskog. No, dok mnogi pozdravljaju napore Johnsonove vlade da pomogne napadnutoj zemlji, neke izjave britanskih dužnosnika i potezi vlade u Londonu u posljednje su vrijeme naišle na kritike zbog navodne britanske agresivnosti i antiruskih poruka koje bi, boje se neki analitičari, mogle pridonijeti eskalaciji sukoba, a ne uspostavi mira.
Vidjeti Rusiju na koljenima
"Putin će prije pokrenuti nuklearni rat nego priznati poraz u Ukrajini"
Ovaj sadržaj je dostupan samo za Premium korisnike Večernjeg lista.
Pretplatite se na sadržaj s potpisom.
Mladen Grdović: 'Moj odnos s bivšom suprugom Brankicom za mene je povijest, a budućnost je oprez'
U utorak, 9. prosinca u 20 sati na YouTube kanalu Večernjeg lista pogledajte novo izdanje naše emisije "Show na kvadrat", a gost je legendarni Mladen Grdović. U nastavku pročitajte samo djelić ekskluzivnog razgovora s ovim neponovljivim i karizmatičnim glazbenikom.
Smatrali su nas teroristima: Film o političkom progonu Hrvata u Australiji 70-ih kandidat je za Oscara
Tijekom pandemijskog lockdowna Marijani Rudan je prišla mlada glumica Kat Dominis i podijelila s njom ideju za kratki film inspiriran stvarnim iskustvima hrvatskih migranata u Australiji 70-ih godina. Iz tog početnog koncepta razvila se snažna autorska suradnja: dvije žene, dvije perspektive, jedna priča koja je dugo čekala da bude ispričana. Rezultat je “Unspoken” (“Neizrečeno”) – umjetnički dojmljiv, emotivno pulsirajući film koji spaja dokumentarističku istinu i obiteljsku dramu. Nastao iz skromnog budžeta, ali neizmjerne strasti, film je ubrzo osvojio svijet.
Zbog slomljene ruke i helikoptera, trošak liječenja više od 7000 eura
U slučaju težih ozljeda, kako bi se stradalom pružila brza i odgovarajuća pomoć, često su zbog nepristupačnog terena nužne helikopterske ekipe
Lažni antifašisti crvenu zvijezdu vade samo kad je zgodna za selfije skrivajući se iza nje dok pljuju žutu
Privremeni revolucionari, sezonski humanisti i profesionalni ogorčenici, svi u jednoj koloni, povijest, pa i onu noviju, preuređuju u kulisu za osobni bijes.
Posjetili smo Kirgistan, srednjoazijsku zemlju koja je prva otišla iz SSSR-a, ali se još nije riješila ruskog utjecaja
Više od polovice stanovništva Kirgistana mlađe je od 25 godina i ta je stopa nataliteta najveće bogatstvo države
Pa normalno da Britance nije briga što svojim stavom raspiruju rat, kada oni nisu više u EU, geografski nisu na kontinentu i nemaju euro. Oni sada nemaju nikakvu korist od Rusije, pa se tako i ponašaju.