ISPALILI NEKOLIKO HITACA

Pucali iz ilegalnih plinskih pištolja na svatovima u Slavonskom Brodu pa ostali bez oružja

Foto: Antonio Jakus/PIXSELL
Pucali iz ilegalnih plinskih pištolja na svatovima u Slavonskom Brodu pa ostali bez oružja
30.06.2025.
u 18:06
Iz Policijske uprave brodsko-posavske poručuju kako takvo ponašanje ozbiljno narušava javni red i sigurnost te upozoravaju građane da se ovakvi prekršaji neće tolerirati.
Pogledaj originalni članak

Policija je provela kriminalističko istraživanje nad dvojicom muškaraca, u dobi od 45 i 44 godine, zbog pucanja iz plinskih pištolja tijekom svadbenih slavlja, čime su počinili prekršaje prema Zakonu o nabavi i posjedovanju oružja građana, objavila je PU brodsko-posavska. Protiv obojice su podneseni optužni prijedlozi Općinskom sudu u Slavonskom Brodu, a oružje im je oduzeto.

Naime, prvi incident dogodio se 6. lipnja oko 15:30 na području Općine Staro Petrovo Selo, gdje je 45-godišnjak iz automobila u pokretu, u svatovskoj koloni, ispalio više hitaca iz plinskog pištolja, ugrozivši pritom sigurnost drugih sudionika proslave i slučajnih prolaznika.

Drugi slučaj zabilježen je 28. lipnja oko 14 sati u Slavonskom Brodu. Tamo je 44-godišnjak tijekom svatovske fešte na ulici i u dvorištu više puta pucao iz plinskog pištolja. Iz Policijske uprave brodsko-posavske poručuju kako takvo ponašanje ozbiljno narušava javni red i sigurnost te upozoravaju građane da se ovakvi prekršaji neće tolerirati.

Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.