Revijalna Unska regata

Pridružite se regati na rijeci smaragdne boje

Foto
Pridružite se regati na rijeci smaragdne boje
20.07.2025.
u 08:25
Organizaciju ovogodišnje regate omogućile su dragocjena pomoć Nacionalnog parka Una i Turističke zajednice Zadarske županije
Pogledaj originalni članak

Pozivamo sve ljubitelje prirode, rijeke Une i dobre atmosfere da nam se pridruže u utorak, 22. srpnja, na revijalnom izdanju Unske regate, koje će se održati kod mosta u Suvaji, neposredno ispod Vrela Une.

Prošle godine Una je obranjena od štetnih zahvata, no pravna borba još uvijek traje – sudski i upravni postupci su u tijeku, a Una još nije dobila zasluženi status parka prirode. Ovom manifestacijom želimo podsjetiti javnost da naša borba za očuvanje rijeke još nije završena.

Organizaciju ovogodišnje regate omogućile su dragocjena pomoć Nacionalnog parka Una i Turističke zajednice Zadarske županije, kojima ovim putem zahvaljujemo na podršci i prepoznavanju važnosti događanja za razvoj održivog turizma i zaštitu prirode.

Regata se održava u području izuzetne prirodne ljepote – u neposrednoj blizini Vrela Une, jednog od najdubljih i najljepših izvora u Europi. Okolica Vrela Une postaje sve popularnija destinacija za outdoor turizam – s obiljem mogućnosti za planinarenje, biciklizam, veslanje, ribolov i opuštanje u netaknutoj prirodi. Ovaj kraj idealan je za sve koji traže mir, aktivni odmor i autentičan doživljaj prirode.

Foto

Organizator manifestacije je Udruga Moja Una, koja svojim djelovanjem promiče očuvanje rijeke i aktivno sudjeluje u razvoju lokalne zajednice.

Program – 22. srpnja 2025. (Most u Suvaji, ispod Vrela Une)
11:00 sati – Okupljanje građana, sudionika i gostiju te degustacija ličkih proizvoda lokalnih OPG-ova

12:00 sati – Pozdravni govor i početak spusta niz Unu

14:00 sati – Nastup tamburaškog sastava Bedem i Faruka Pečenkovića

Dođite da zajedno proslavimo Unu – rijeku koju volimo, branimo i čuvamo!

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 1

BA
Banzo
10:09 20.07.2025.

Ništa od parka prirode dok oni izbosne organizirano bacaju kućno smeće u Unu i Sanu.