Pozlilo mu kod Klimna

Organiziran hitan medicinski prijevoz za njemačkog ronioca

Foto: Hrvoje Jelavić/Pixsell
Organiziran hitan medicinski prijevoz za njemačkog ronioca
30.07.2014.
u 17:32
Muškarac je na za sada neutvrđenoj dubini osjetio zdravstvene tegobe, a po izronu na palubu ronilačkoga čamca otežano je disao uz iskašljavanje krvi.
Pogledaj originalni članak

Nijemac (54) kojemu je danas nedaleko Klimna na Krku tijekom ronjenja pozlilo, hitno je prebačen u KBC Rijeka na daljnju obradu. 

Nacionalna  središnjica  za usklađivanje traganje i spašavanja na moru (MRCC Rijeka) dojavu je primila od Županijskog dojavnog centra 112 danas u  12.23 sati.  Poziv  je  uputila  crikvenička  Hitna  medicinska pomoć i zatražila organiziranje  hitnog  medicinskog  transporta do stradalog ronioca  kod Klimna, nakon čega je Središnjica pokrenula akciju spašavanjakoordinaciji sa Lučkom kapetanijom Rijeka. 

Muškarac je na za sada neutvrđenoj dubini osjetio zdravstvene tegobe, a po izronu  na palubu ronilačkoga čamca otežano je disao uz iskašljavanje krvi. Otežavajuće je što je sudjelovao u ronilačkoj turi, pa voditelj plovila crikveničkoga ronilačkog kluba nije mogao krenuti u hitan transport dok svi ronioci  ne  izrone. Središnjica je u koordinaciji sa riječkom Kapetanijom organizirala hitan transport djelatnika crikveničke Hitne medicinske pomoći putničkim  brodom  „Superfast“do  ronilačkoga čamca.  Superfast“ je presreo čamac ronilačkoga kluba kod Črnoga mula, gdje su preuzeli njemačkog ronioca na palubu te ga pod liječničkim nadzorom iskrcali u Crikvenici u 13.15 sati, odakle je vozilom HMP-a prevezen u riječki KBC.

Djelatnici Lučke kapetanije Rijeka započeli su istragu o ovom slučaju. Izuzeli su službenu dokumentaciju i ronilačku opremu stradaloga ronioca, obavili očevid ronilačkoga plovila, te uzeli izjave voditelja ronilačke ture i ostalih očevidaca kako bi se istražile okolnosti i uzroci nesreće.

>> Njemački ronilac smrtno stradao pri uronu na dubinu od 40 m

Važnost prevencije

Karcinom gušterače jedno je od najzloćudnijih oboljenja probavnog trakta, no zašto mu se ne posvećuje dovoljno pozornosti?

Specijalna bolnica Radiochirurgia Zagreb i „Rechts der Isar“, sveučilišna bolnica Tehničkog sveučilišta u Münchenu – jednog od najboljih fakulteta u Njemačkoj, potpisali su Ugovor o suradnji, što donosi novu eru u liječenju tumora te predstavlja suradnju koja se odnosi na korištenje naprednih tehnologija i vrhunske kirurgije u borbi protiv tumora, kao i dijeljenje znanja o najmodernijim medicinskim rješenjima za kirurško, radiokirurško i hibridno liječenje bolesti.

Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 1

DH
dalibor.hren
18:38 30.07.2014.

U tim godinama može se sunčati i "brčkati" u plićaku! Medicinsko zbrinjavanje i obradu mu treba naplatiti 1.000,00€ po satu pa nek roni!