VELIKI USPJEH

Na Zavodu za ortopediju i traumatologiju KBC-a Split po prvi put odstranjen maligni tumor osteosarkoma tibije

Foto: KBC Split
KBC Split
Foto: KBC Split
KBC Split
Foto: KBC Split
KBC Split
Foto: KBC Split
KBC Split
14.02.2025.
u 10:50
Zahvat je obavio tim Zavoda za ortopediju i traumatologiju, uz vodstvo posebnog gosta dr. Marka Bergovca
Pogledaj originalni članak

Na Zavodu za ortopediju i traumatologiju Kliničkog bolničkog centra Split po prvi put je obavljen zahvat odstranjenja izrazito malignog tumora osteosarkoma tibije (potkoljenične kosti). Riječ je o jednom od najmalignijih tumora ljudskog tijela uopće, a kako se ovakvi zahvati gotovo i ne obavljaju u zdravstvenim ustanovama u RH, pacijente se za obavljanje zahvata upućivalo u inozemstvo, priopćili su iz splitskog KBC -a. Sada to više neće biti praksa, nakon što je zahvat uspješno obavljen u splitskoj bolnici, i mladom Splićaninu koji se nakon operacije dobro oporavlja. 

Tijekom zahvata u potpunosti mu je odstranjen koljenski zglob te gornjih 17 centimetara goljenične kosti koji su zamijenjeni posebnom tumorskom protezom i nadomjestkom - implantatom za odstranjenu kost. Potom je nastali defekt primarno zatvoren i pokriven kožno-mišićnim režnjem.

Zahvat je obavio tim Zavoda za ortopediju i traumatologiju, uz vodstvo posebnog gosta dr. Marka Bergovca, predstojnika Klinike za ortopediju i traumatologiju Klinike Diakonissen iz Schladminga i vodećeg stručnjaka u području rekonstruktivne i tumorske ortopedske kirurgije. Djelatnici Zavoda za ortopediju i traumatologiju izrazito su zadovoljni što su im pacijent i njegova obitelj poklonili povjerenje kako bi se ovaj složen i zahtjevan zahvat obavio upravo u KBC Split umjesto odlaska u neku od inozemnih klinika.

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 1

NI
nitkoinista
13:28 14.02.2025.

bravo