Situacija u Europi nakon ruske invazije na Ukrajinu drastično se promijenila. Međunarodni odnosi potpuno su resetirani, SAD, V. Britanija, EU i njihovi tradicionalni saveznici diljem svijeta ujedinili su se i uspostavili jedinstvenu frontu prema Putinovoj Rusiji.
Za ostatak svijeta, a posebno za europske zemlje koje pretendiraju na članstvo u EU, više nema nikakvog izbora. Moraju se opredijeliti jesu li sa Zapadom ili s Rusijom. Ultimativno pitanje postavljeno je svima, a posebno BiH i Srbiji. Dok Srbija još neko vrijeme i može izbjegavati odgovor, BiH to nikako ne smije. Bez obzira na svoju unutarnju podijeljenost, odmah se trebala svrstati na pravednu, ukrajinsku stranu.
Može li ukrajinski rat utjecati na pomirbu triju naroda u BiH i ubrzati njezin put u EU
Ovaj sadržaj je dostupan samo za Premium korisnike Večernjeg lista.
Pretplatite se na sadržaj s potpisom.
Od ruske tampon-zone do europskog bedema: Ukrajina za Putina trajno izgubljena
Ukrajinsko članstvo povećalo bi konkurentnost EU i na energetskom, poljoprivrednom i industrijskom planu, kao i u području rijetkih metala
Dok kritizira Plenkovića, Kosor nema smisla propitivati o političkom licemjerju
Čelnik antifašista Franjo Habulin očito je ponukan "ustaškim terorom"; koji je kulminirao Dabrinim sramotnim pjevom, zaključio da smo Hrvatsku doveli do "light NDH"
Hrvatska je Austro-Ugarskoj dala 401 generala i admirala
Na hrvatske zemlje je primjerice 1910. otpadalo samo 6,46% stanovništva, ali dale su velik broj časnika
Opsadno stanje zbog infekcije RSV virusom u pedijatrijskim ambulantama: Traži se novo skupo cjepivo
Posljednjih tjedana u Klinici za pedijatriju splitskog KBC-a desetak beba stalno je hospitalizirano zbog teške kliničke slike
Ovaj dečko zaslužuje veće povjerenje u Dinamu, dosta se sumnjalo u njega, a on je drukčiji od drugih
Dakle, Stojković nije statistički najbolji igrač plavih, u svakoj kategoriji netko od njegovih veznih suigrača ima bolje brojke, ali Stojković je drukčiji od svih njih. Uostalom, teško je uspoređivati zadaće koje ima Mišić ili Soldo kad uđe, pa i kad je na terenu Bennacer, sve su oni drukčiji tipovi igrača
Uređena zemlja = nema više Bakira, Čovića i dodika.