Beogradski tabloid Kurir donosi priču pod naslovom “Napravili smo gulaš od Jurišića”, u kojoj je opisano kako je Kalinić s Milošom Simovićem ubio Milana Jurišića Jureta. Taj je iskaz, tvrdi Kurir, Kalinić dao “istražnim organima u Hrvatskoj”. Hrvatsko Ministarstvo unutarnjih poslova nije htjelo komentirati te informacije.
– Bilo je to u Španjolskoj, u “štek” stanu u kojemu smo se skrivali 2006. Nakon što smo iskomadali Jurišića, od dijela njegova mesa skuhali smo gulaš. Zatim smo pozvali Vladimira Milisavljevića Budalu na ručak. Mi smo se pravili da ne možemo jesti jer smo već ručali. S uživanjem smo gledali kako jede ljudsko meso i jedva smo se suzdržali da ne prasnemo u smijeh – rekao je navodno Kalinić istražnim organima u bolnici u Zagrebu, precizirajući kako su meso mljeli u Boschovu stroju – piše Kurir, pozivajući se na dnevnik Vesti, koji donosi još jezivih detalja nepojmljivih normalnom čovjeku.
“Kad su ubili Jurišića, ogulili su mu kožu s glave. Dok su kuhali meso, tu kožu su navlačili sebi na glavu kao masku, pa su pozirali pred ogledalom i smijali se”, prenosi Kalinićevu morbidnu izjavu dnevnik Vesti.
No, u sjeni skorog izručenja Sretka Kalinića Srbiji, daleko od očiju javnosti, vodi se pravi “rat” između njegovih i odvjetnika i prijatelja drugog “zemunca” Miloša Simovića, jer svatko sa svoje strane pokušava za jednog, odnosno drugog izboriti što povoljniji status kod pravosudnih organa, pišu beogradske Večernje novosti. Svakodnevno se javnost ”bombardira” informacijama što će tko od dvojice dojučerašnjih “suboraca” otkriti o nerasvijetljenim zločinima pa Kalinić, navodno, nudi “istinu” o likvidacijama Branka Jevtovića Jorge i dvojice tjelohranitelja Andrije Draškovića i Zorana Nedovića Šoka, ubojstvu zaštićenog svjedoka Zorana Vukojevića Vuka, spreman je pričati i kako su ubijeni Milan Jurišić Jura i Ninoslav Konstantinović, gdje se kriju Luka Bojović i preostali bjegunac Vladimir Milisavljević Budala, tko je likvidirao Iliju Novovića i Gorana Marića... piše ovaj dnevnik.
– Kalinić, koji ima dvije presude, na 40 i 35 godina robije, ne može, svakako, računati na povlašteni status. On, doduše, može tražiti ponovno suđenje, jer su mu kazne izrečene u odsustvu. Ako se na neki način nagodi, mogao bi dobiti nekoliko godina manje ili bolje uvjete u zatvoru. On, kao ubojica ne može biti svjedok suradnik – kaže Novostima izvor blizak pravosuđu. Poznavatelji “zemunskog klana” navode da je Kalinić “puki profesionalac”, koji je ubijao za novac i svaku likvidaciju je naplatio, dio novca je dobio i od otmica, a najsuroviji je bio prema Suadu Musiću, kojega je zvjerski mučio, tvrdi list.
– On ne zna ništa o poslovima Milorada Ulemeka, Dušana Spasojevića i Mileta Lukovića, ali bi mogao ispričati tko je zapovjedio ubojstva i davao novac – objašnjava izvor. S druge strane, Miloš Simović također nudi “zanimljivu priču”. Doduše, priliku za svjedoka suradnika propustio je 2003. i 2004., kada mu je preko odvjetnika i obitelji za svjedočenje ponuđen povlašteni status.
– Riječ je o Spasojevićevoj desnoj ruci i glavnom organizatoru svih poslova. On je bio taj koji je Spasojevićeve zapovijedi prenosio prema dolje. Simović bi mogao ispričati i o političarima koji su dolazili u Šilerovu (sjedište “kuma” zemunskog klana Spasojevića), posebno onima koji su bili upućeni u pripremu atentata na srbijanskog premijera Đinđića, tvrde izvori Novosti.
Kalinić: Od Jureta smo skuhali gulaš i ponudili ga za ručak Budali
Od 15. svibnja za ova 3 znaka ništa više neće biti isto: Ulaze u 10 godina bogatstva, kupat će se u novcima
FOTO Atraktivna Žanamari istaknula svoje duge noge, evo kako je uživala u zalasku sunca
Stiže nam retrogradni Pluton i pokreće lavinu koja će promijeniti vašu sudbinu: Evo što očekuje vaš znak
Može li četveročlana obitelj jesti raznoliko cijeli tjedan za manje od 50 eura? Provjerili smo
Uz malo pomnog planiranja i pametni odabir namirnica, tjedni jelovnik može biti i povoljan i raznolik.
Većina kućanstava radi istu grešku: Ovaj “gutač” struje diže račun
djabatiidveglave,...nisan ti napisa-opisa \"zabiljezéne dogadjaje\" sa cétnicke strane od 91.-95. ..., i bolje da nisan napisa...vjeruj mi ..., jer to nije za Ljude !!