Kolumna

Je li Plenković spreman pristati na Milanovićev prijedlog podjele plijena?

Foto: Davor Puklavec/PIXSELL
Je li Plenković spreman pristati na Milanovićev prijedlog podjele plijena?
03.08.2023.
u 08:46
Plenković je sad već pristao na kompromis, kad je gurnuo u stranu ministra obrane, po zakonu jedinog ovlaštenog predlagača ravnatelja VSOA-e, te delegirao generala Medveda

Markica gotovo četvrt stoljeća nakon Tuđmanove smrti – iskočio iz škafetina! Neki mu vjeruju da je "gotovo sve" što je rekao istina, drugi tvrde da je poluistina isto što i laž. Treći postavljaju ono vječno pitanje: a zašto baš sad? No, nedužni svjedoci tih desetljeća mogu se samo po tko zna koji put zapitati – pa kako je Tuđman s takvima uopće uspio stvoriti državu? Je li to bila nevjerojatna sretna slučajnost – ili jedini način na koji je taj san mogao postati java?

Obavještajcu koji se hvali kako se izvještio u dezinformiranju ne bi trebalo vjerovati. Čak i ako znaš da je veliki dio toga istina. Jer, svaki dezinformator zna – što više istine servira, to je kukavičje jaje teže prepoznati. Svašta mogu povjerovati, ali ne i da su Granić i Hebrang nešto zajedno radili, a kamoli zajednički rušili Tuđmana. No, Rebić zapravo to nije ni rekao, samo je nabrojio one koji su u njegovim očima rušitelji Tuđmana.

Ovaj sadržaj je dostupan samo za Premium korisnike Večernjeg lista.

Pretplatite se na sadržaj s potpisom.



Komentari 1

IC
ICCO
09:30 03.08.2023.

On je spreman izaci na izbore i kao SSHSDZ samo da dalje jaše, dakle pitanje je suvišno.