POSLUJU I U HRVATSKOJ

Iznenada preminuo čelnik građevinskog diva: Imao je samo 43 godine

Foto: Bernd Weiflbrod/DPA
Iznenada preminuo čelnik građevinskog diva: Imao je samo 43 godine
18.01.2025.
u 14:13
Njegove funkcije u koncernu su privremeno preuzeli ostali članovi upravnog odbora. Strabag je s 86.000 zaposlenih jedna od najvećih građevinskih kompanija u Europi
Pogledaj originalni članak

Predsjednik uprave austrijskog građevinskog koncerna Strabag Klemens Haselsteiner preminuo je iznenada u 44. godini života, javljaju austrijski mediji u subotu. Kako je priopćila kompanija Strabag u petak navečer, Klemens Haselsteiner je "iznenada i neočekivano" preminuo u 44. godini života. Nadalje se navodi kako se radilo o "prirodnoj smrti".

Njegove funkcije u koncernu su privremeno preuzeli ostali članovi upravnog odbora. Strabag je s 86.000 zaposlenih jedna od najvećih građevinskih kompanija u Europi i aktivna je u brojnim zemljama, između ostalih i u Hrvatskoj. 2024. Strabag je ostvario promet u visini od 19 milijardi eura.

Obitelj Haselsteiner posjeduje 31 posto vlasništva u kompaniji. 24 posto dionica se nalazi u posjedu ruskog oligarha Olega Deripaska no ovo vlasništvo je trenutno zbog sankcija zamrznuto. Klemens Haselsteiner je bio jedan od četiriju sinova bivšeg političara i predsjednika uprave kompanije Hansa Petera Haselsteinera.

Na mjesto predsjednika uprave došao početkom 2023. i jedan od deklariranih ciljeva mu je bilo učiniti kompaniju klimatski neutralnijom.

FOTO Hrvatsku još uvijek nisu priznale tri zemlje. Znate li koje?

Foto: Ivo Cagalj/PIXSELL
Hrvatska zastava
Foto: Sanjin Strukic/PIXSELL
Zagreb: Spomenik prvom hrvatskom predsjedniku Franji Tuđmanu
Foto: Hrvoje Jelavic/PIXSELL
Navijački rekviziti
Foto: Kristina Stedul Fabac/PIXSELL
Stari grad Barilović
Foto: Zeljko Lukunic/PIXSELL
Hrvatske zastave na Mostu slobode u Zagrebu
Foto: Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL
Grani?ni prijelaz Prhovec - Godeninci
Foto: Pixabay
Foto: R4291 J.W. Alker
Zastave svih država svijeta
Foto: R4291 J.W. Alker
Zastave svih država svijeta, 2. dio

Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 2

CI
Ceca iz Benkovca
15:01 18.01.2025.

Jednog dana imao je milijarde, slijedećeg dana više ih nije mogao trošiti... Gorak je život direktora i industrijalaca.

UL
ulica
22:40 18.01.2025.

neki kažu da je strabag financijski vrlo prljava, korumpirajuća kompanija, pa se priroda poigrala pravde pa je mladi sin nasljednik dobio korumpirano tijelo.