večernjakov obzor

Invazija liječnika u politiku: Za njih je društvo kolektivni bolesnik

Foto: 'Kristina Stedul Fabac/PIXSELL'
Invazija liječnika u politiku: Za njih je društvo kolektivni bolesnik
16.06.2012.
u 07:00
Jesu li u pitanju politička moć i vlast, medijska popularnost i društvena vidljivost?
Pogledaj originalni članak

Kako je moguće intelektualnoj izazovnosti, etičkoj zahtjevnosti i društvenoj korisnosti podučavanja na medicinskim fakultetima, laboratorijskoga istraživačkog rada i kliničke prakse pretpostaviti svakodnevno pasivno sjedenje u saborskim klupama ili mučno pregovaranje o kolektivnim ugovorima sa sindikalnim birokratima?

Jesu li u pitanju politička moć i vlast, medijska popularnost i društvena vidljivost, nepodnošljiv nesklad između statusa “gospodara života i smrti” što ga imaju u liječničkim kutama i građanske prosječnosti u koju zapadnu kad ih zamijene svakodnevnom odjećom?

Cijeli tekst čitajte u današnjem Obzoru.

Hvalevrijedna suradnja

Hrvatske i njemačke snage zajedno donose novu eru liječenja tumora uz korištenje naprednih tehnologija i vrhunske kirurgije

Specijalna bolnica Radiochirurgia Zagreb i „Rechts der Isar“, sveučilišna bolnica Tehničkog sveučilišta u Münchenu – jednog od najboljih fakulteta u Njemačkoj, potpisali su Ugovor o suradnji, što donosi novu eru u liječenju tumora te predstavlja suradnju koja se odnosi na korištenje naprednih tehnologija i vrhunske kirurgije u borbi protiv tumora, kao i dijeljenje znanja o najmodernijim medicinskim rješenjima za kirurško, radiokirurško i hibridno liječenje bolesti.

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 15

ŽA
žalosnababanarikača
07:40 16.06.2012.

Usvakom doktoru ćući jedan mali doktor Mengele. Svaki bi od njih radili neke eksperimente eksperimente na ljudima ili preko politike na širokim masama.

DO
doktorica
07:51 16.06.2012.

u politici se bolje zarađuje a malo radi.....

GA
gavran
07:32 16.06.2012.

Koja je razlika izmedju Boga i doktora? Bog se nikad nije igrao doktora. Nema korumpiranije profesije od doktorske, pa je normalno da se njih najvise i bavi politikom. Osjecaju se kao kod kuće.