Grčić:

Fotografija o kojoj Časnički zbor govori bila je podmetanje, već sam se očitovao o tome

Foto: Miranda Cikotić/Pixsell
Fotografija o kojoj Časnički zbor govori bila je podmetanje, već sam se očitovao o tome
11.02.2016.
u 20:13
U očitovanju Ekonomskog fakulteta iz travnja 2015. opovrgavaju se medijski napisi po kojima je Grčić tijekom Domovinskog rata boravio u Beogradu ili na barikadama SAO Krajine
Pogledaj originalni članak

Bivši ministar i potpredsjednik Vlade Branko Grčić rekao je, odgovarajući na prozivku Hrvatskoga časničkog zbora grada Splita da se "nikada nije očitovao o fotografiji u uniformi pripadnika SAO Krajine" koju su prošle godine objavili neki mediji, kako se jest očitovao i demantirao to više puta, te je ponovio da je fotografija podmetnuta jer je on od 1987. do 2012. neprekidno radio na Ekonomskom fakultetu u Splitu, što je taj fakultet i potvrdio. 

Hrvatski časnički zbor grada Splita priopćio je u četvrtak kako je od Državnog odvjetništva zatražio istragu protiv "Novosti" zbog "kaznenog djela širenja lažnih i uznemirujućih vijesti" jer je taj tjednik, glasilo Srpskoga narodnog vijeća, objavio fotografiju iz sredine 90-ih na kojoj je i današnji ministar kulture Zlatko Hasanbegović, navodeći kako je kapa koju ima ustaška. Zbor pita kako to da se "Novosti" nikad nisu zapitale "zašto Milorad Pupovac odlazi u Beograd kod četničkog vojvode Nikolića ili zašto se ministar Branko Grčić nikad nije očitovao o fotografiji u uniformi pripadnika SAO Krajine". 

Grčić je danas rekao kako se, dok je bio član Vlade, lažima i podmetanjima više puta pokušavalo narušiti njegov ugled kao potpredsjednika Vlade i ministra, a vrhunac je, ističe, bila objava te podmetnute fotografije.

"Svaki put sam to uredno demantirao, što činim i ovom prilikom, a zadnji put u travnju prošle godine te razne lažne navode demantirao je i Ekonomski fakultet u Splitu i potvrdio da sam cijeli radni vijek u kontinuitetu od 1987. proveo na toj instituciji, sve do ulaska u Vladu 2012. godine", istaknuo je Grčić. "Držim da se u svim tim slučajevima podmetanja radilo isključivo o dnevnopolitičkim obračunima, a osobno ne vidim nijednog razloga za spominjanje mog imena u kontekstu rasprave o aktualnom ministru kulture u hrvatskoj Vladi", navodi Grčić u pisanoj izjavi dostavljenoj Hini.

U očitovanju Ekonomskog fakulteta iz travnja 2015. opovrgavaju se medijski napisi po kojima je Grčić tijekom Domovinskog rata boravio u Beogradu ili na barikadama SAO Krajine. "Kako se ovdje ne radi samo o napadu na prof. Branka Grčića, već i o napadu na Ekonomski fakultet kao instituciju, dužan sam, u cilju otklanjanja bilo kakve sumnje da bi Ekonomski fakultet dopustio takvo ponašanje, objaviti činjenice i svjedočenja koja će zaustaviti neutemeljene priče i podmetanja", navodi se u tadašnjem priopćenju dekana splitskog Ekonomskog fakulteta Željka Garače.

U očitovanju se podsjeća kako je prof. Grčić na Ekonomskom fakultetu u Splitu imao neprekinuti ugovor o radu od 10. prosinca 1987. do 16. siječnja 2012., te da je iz zapisnika Znanstveno-nastavnog vijeća tog fakulteta razvidno da je prof. Grčić u to vrijeme redovito bio nazočan, da je redovito obavljao i sve druge aktivnosti, a iz platnih lista razvidno je da je cijelo vrijeme primao plaću na tom splitskom fakultetu.

Dekan Garača također je istaknuo kako je obavio razgovore s više profesora Ekonomskog fakulteta u Splitu, koji su mu posvjedočili kako je prof. Grčić na fakultetu redovito ispunjavao sve svoje obveze te da su potpuna neistina medijski napisi o njemu kao navodnom "pripadniku SAO Krajine."

PRIRODNA BARIJERA

Zaštite se od znatiželjnih pogleda: Ovih 7 biljaka rastu 'kao lude' i stvaraju savršen zaklon u samo jednoj sezoni

Svatko tko posjeduje vrt ili dvorište želi stvoriti vlastitu privatnu oazu, zaklonjeno utočište daleko od ostatka svijeta. Iako se ograda čini kao najočitije rješenje, živa ograda nudi neusporedivo više - ona diše, mijenja se s godišnjim dobima, prigušuje buku i hvata prašinu, pretvarajući običnu granicu posjeda u živopisan i dinamičan zid zelenila.

Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 204

SA
sanjaaa0801
20:29 11.02.2016.

Je li molim vas?? A Hasanbegovica bi razapeli zbog kape s hrvatskim grbom? Dosta nam vas je vise Grcicu, Milanovicu, Stazicu, Pupovac...izgubili ste izbore, ali jos uvijek drzite medije koji vam daju vjetar u leda! Ali doci ce i tome kraj! Da je Karamarko doslhedan prvo bi maknuo Radmana pa onda i ostale orijunase!

FO
Fortuna1980
20:24 11.02.2016.

Jeli to vikendom Grcic ratovao?

Avatar peet
peet
20:26 11.02.2016.

Grcicu ja sam uvijek kontra tebe..ja sam HRVAT...