Dana 9. siječnja, kada sam nosila dnevni utržak u noćni trezor, napao me razbojnik. Prišao mi je odostraga, zgrabio me za vrat i gurnuo u zaleđeni nanos snijega, oteo torbice s novcem i počeo bježati. Zapomagala sam a ljudi su prolazili, prolazili...
Ležala sam prestrašena na kolniku, promrzla i jadna dok mi nisu priskočile dvije djevojke, Dalmatinke, pomgle mi ustati i nazvati policiju. Veliko im hvala na ljudskosti, i hvala za hrabrost Goranu, koji je svladao razbojnika i spasio novac riskirajući pritom i svoj život.
Doživjevši razbojstvo, sebičnost i neljudskost onih koji su prolazili, načas klonuh duhom, ali gesta Gorana i djevojaka dade mi snagu i vjeru da ima još divnih ljudi. Zato hvala Goranu i djevojkama.