ISKUŠAVAO STRPLJENJE!

Godinama vodili rat sa župnikom, ali sad su mu konačno stali na kraj: Zvonio im 200 puta dnevno

Foto: Pixabay
Godinama vodili rat sa župnikom, ali sad su mu konačno stali na kraj: Zvonio im 200 puta dnevno
28.01.2022.
u 15:59
Don Leonardo Guerri, svećenik u Crkvi sv. Marije u mjestu Coverciano, godinama se sukobljavao sa susjedima jer je zvonio 200 puta na dan od 8 ujutro do 21 sat, piše u petak list Il Corriere Fiorentino.
Pogledaj originalni članak

Župnik u mjestu blizu Firence godinama je iskušavao strpljenje svojih župljana zvoneći 200 puta na dan, no vlasti su mu doskočile kaznom i naredbom da se suzdrži.

Don Leonardo Guerri, svećenik u Crkvi sv. Marije u mjestu Coverciano, godinama se sukobljavao sa susjedima jer je zvonio 200 puta na dan od 8 ujutro do 21 sat, piše u petak list Il Corriere Fiorentino.

Nakon neuspjela postupka mirenja, četverogodišnjeg sudskog postupka, peticija i audiometrijskih mjerenja, Regionalna agencija za zaštitu okoliša u Toskani (Arpat) odlučila je župniku ispisati novčanu kaznu od 2000 eura.

Od sada svećenik smije zvoniti jedino kada poziva pastvu na misu i molitvu.

Na upit agencije France presse svećenik nije želio komentirati tu odluku. 

Međutim, selo Coverciano nije usamljen slučaj jer zbog učestalih svađa oko zvonjave u Toskani, kardinal Giuseppe Betori, nadbiskup firnetinski, poslao je prije nekoliko godina svojim župama uredbu o ograničenju buke zvonjavom. 

Uredbom zahtijeva da svećenici "izbjegavaju" iskušavati kršćanski vjerski sentiment u vrijeme starenja stanovništva, okretanja mladih od vjere i u vrijeme kada Talijanska Crkva sve teže pronalazi novake za svećenički poziv.

VIDEO: Srbijanski ministar Vulin: Tražimo Matejevo tijelo, signal njegova mobitela odgovara pretpostavci da je bio u Savi

Video

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 4

CI
Ceca iz Benkovca
20:55 28.01.2022.

znači da je zvonio svakih 4 minute. to je valjda neki psiho poremećaj, kako drugačije objasnit.

TI
tico123
07:22 29.01.2022.

psihikča poremečena osoba kao i mnogi u kat crkvi koji još se drže zakona od pred 1000 godina

M3
Miške 3
04:34 29.01.2022.

U župi Radoboj u Hrv. Zagorju, suprotan slučaj . Tamo župnik NEDA da zvoni zvono na crkvi sv.Jakoba na Očuri..